Wpis z mikrobloga

@xDawidMx: Aż strach się bać. Przyjmowanie zbiórek na prywatne konto PayPal? Dlaczego nie prosto na numer konta fundacji? Albo przez jakąś istniejącą organizację (Siepomaga?)? Czy fundacja w ogóle wie o zbiórce? Zapewne nie, bo żadna by się nigdy na coś takiego nie zgodziła.

Rozumiem, że prowadzący zbiórkę mają pozwolenie na jej prowadzenie? I ponieważ nie są zarejestrowaną fundacją, to rozliczą się z tego w urzędzie skarbowym i zapłacą stosowny podatek?
  • Odpowiedz
@archonik: Moim zdaniem jest to trochę zrobione na szybko. Nikt z nich nie spodziewał sie za paru streamerów z Fify zrobi coś tak potężnego i będzie z tego tyle kasy. Zobaczymy co będzie po akcji, oglądam ich bardzo długo i mam do nich zaufanie, oby go nie zawiodli.
  • Odpowiedz
@SquashPL: Nie chodzi nawet o nich, ale o to, że niezależnie od intencji autorów, ktoś zobaczy, że znaleźli się frajerzy, którzy wpłacą kasę "na cele charytatywne" na prywatne konto i pewnego pięknego dnia ktoś się nadzieje na fałszywą akcje. Od tego są LEGALNE i bezpieczne kanały wpłat, żeby z nich korzystać.
  • Odpowiedz
@SquashPL: Ja mam nadzieję że kasa będzie dobrze wydana, np na siłownie albo boisko do gry, nie wiem co tam w Cieszynie potrzebują ale z tego co pamiętam ze swojego domu dziecka to boisko i siłka to główne życzenia tych starszych dzieci.

Młodszym zrobić jakiś pokój gier playstation, komputery itp.

Jak tak wydadzą pieniądze to chyba się dzieciaki popłaczą ze szczęścia xD
  • Odpowiedz