Wpis z mikrobloga

@xypnise: Nie słyszałem o nim, co takiego zajebistego w tym zdjęciu czego nie można zrobić np. w vray czy cycles? W obu, to poza modelingiem 5 minut roboty, a do tego na tym zdjęciu nie ma nawet ambient occlusion. Nie, że cisnę z tego, ale po prostu zastanawiam się dlaczego to tak chwalisz, bo zdjęcie niczego nie reprezentuje ;P
  • Odpowiedz
@spike200: Bo to czysty path tracer, render settings masz zajebiście proste - nie to co w v-ray milion opcji. Masz okienko IPR gdzie masz podgląd na żywo, bardzo dobrze zoptymalizowany. SSS też wymiata, bo jest liczone pathtracigiem, w v-ray masz jego śmieszna namiastkę pod nazwą brute-force.

Animacje masz flicker-free, jedyne z czym walczysz w silnikach z pt to noise.
  • Odpowiedz
@xypnise: Im więcej opcji tym więcej możliwości chyba? W vrayu nigdy mi niczego nie brakowało, a opcji jest w sumie idealnie na styk ;P Też jest tam podgląd na żywo, chyba we wszystkich renderach na rynku teraz. Nie ma tam tylko renderingu GPU, a w innych renderach jest bardzo ograniczony? Czym to się różni od LuxRender w takim razie?

W sumie przetestuję i zobaczę czy coś mi to da dla statycznych
  • Odpowiedz
@spike200: No nie do końca jest to lepsze, wiele osób nawet nie ogarnia jak działa dmc sampler, ale ostro zmienia jego wartości a później narzekają iż renderuje im się wieczność. Vray ma chyba podgląd na żywo tylko pod 3ds maxa, który i tak jest bardzo wolny.

Gpu z tego co wiem masz w v-ray(rt pod 3ds), octane, furry ball, thea render,cycles, iray...

Większe studiów od vfx już dawno uciekły na arnolda,
  • Odpowiedz
@spike200: LuxRendera nie znam. Stille to możesz sobie wszystkim wyrenderować ładne, z tych co podałeś rzeczywiście v-ray będzie najlepszy. Jednak wymięka przy animacjach bo musisz robic pre-cache GI by nie miec tzw. flickeringów cieni.
  • Odpowiedz
@xypnise: zerknij na coronę render, ustawień też jak na lekarstwo. Przy vrayu zawsze można korzystać z solidrock który optymalizuje ustawienia. Chociaż fakt że w vray czasem trzeba walczyć z różnymi artefaktami świetlnymi jednak jeog szybkość w większości to rekompensuje. Wszystkie unbiasy są fajną alternywą dla dużych studiów które mają renderfarmy i im czasu zwisają, dla małych studiów albo freelancerów już tak kolorowo nie jest, no chyba że czasy nie mają znaczenia.
  • Odpowiedz