Wpis z mikrobloga

Kto pamięta tą panią?

Zrobiła #pokazmorde dość dawno temu. Miała fajny mundurek, no to postanowiłem zaprojektować jej nowy. Jak się podoba?

Dzięki za plusy i miłe komentarze odnośnie moich prac. Doceniam krytykę, więcej jak coś jest nie teges, to śmiało - w ten sposób wiem co muszę poprawić.

Tag #rimfirerysuje - już 142 oberwujących!

To kto następny?

@Melololonn? @Jofridd? @Imgreyzz?

#rysowanie #tworczoscwlasna #tablet #tabletgraficzny #projektowanie #digitalart #blondynka #heheszki #wygryw czy #przegryw?
Rimfire - Kto pamięta tą panią?



Zrobiła #pokazmorde dość dawno temu. Miała fajny m...

źródło: comment_ETEtjZQh8VIXqAJGFUKNPXJbciDZS9VZ.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Rimfire: weź jakąś książkę albo znajdź kurs internetowy i popracuj nad światłocieniem. To cholernie ważne. Jak nauczysz się pracować światłem to rysunki będą wyglądać o niebo lepiej i realistyczniej. W ogóle powinieneś wziąć się za światło zanim zabrałeś się za kolor. Naucz się zrobić coś trójwymiarowego czarno-białego i gdy będziesz umiał cieniować dopiero wróć do koloru.
  • Odpowiedz
@thewickerman88:

Dzięki. No wiem, muszę jakoś to ogarnąć, bo staram się i staram a za mało tego cienia dodaję - bo jak się przyjrzysz na powiększeniu, to cienia jest masa - pod palcami, ubranie daje, na ramionach i twarzy jest - ale zbyt subtelnie najwyraźniej, bo masa osób to mi wytknęła

@Beto: Dziękuję, Cumplu. :-)
  • Odpowiedz
@Rimfire: Nie chodzi o kolor czy jasność cienia. Podkręć sobie obrazek w photoshopie i zobacz jak wyglądają ciemniejsze fragmenty. Cien kompletnie bez kształtu. Ot proste pytanie-jak układa się cień wokół oczu? Gdzie jest ciemniej, gdzie jaśniej, jaki kształt ma tam skóra? Oko nie jest po prostu dziurą w zagłębieniu twarzy. Zadawaj sobie takie pytania gdy rysujesz, bo cholernie pomagają.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rimfire: Dalej popełniasz te same błędy i nic nie wynika z rad które tu dostajesz. Twarz płaska i podobna do nikogo, cieniowanie bardzo słabe, postać jest bardzo sztuczna i dziwna. Zostań projektantem manekinów.
  • Odpowiedz