Wpis z mikrobloga

@dob3k: Napisz coś o specyfikacji swojego mba. Nie wybierałem między produktem Apple a Asusa, bo musiałbym dopłacać do tego pierwszego, a nie było mnie stać na to. Od dłuższego czasu cały czas używam swojego Zenbooka (dwurdzeniowy i5 4 generacji, 4GB RAM, grafika zintegrowana, ekran 13,3"), bo stacjonarka mi padła i przy odpowiednim oszczędzaniu energii można pracować na tym sprzęcie 8-10h.

Żeby nie było, nie jestem naczelnym hejterem marki Apple, bo
  • Odpowiedz
@martinosv: Chyba kpisz, ta wtyczka to straszny badziew, mi się zrąbała jakoś po 1,5 roku (pomijam, że nowy zasilacz appla kosztuje kilkukrotnie więcej niż konkurencji). Jako, że ten usztywniający kołnierzyk jest krótki to kabel czesto się zgina przez co druciki w środku się łamią. Oczywiście apple mogłoby zrobić zwykły, dłuższy i twardszy kołnierz z nacięciami taki jak stosują inni producenci ale oni oczywiście postawili design nad praktycznością.
Lumpart - @martinosv: Chyba kpisz, ta wtyczka to straszny badziew, mi się zrąbała jak...

źródło: comment_P4Y4HCZ0mGId3y0h06Ug5BJDz5rc99eg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ammon: Załóżmy, że Zenbook spełnia wszystkie wymagania - no ten laptop kosztuje po 5000 zł. Czyli jednak MBP nie jest tak strasznie drogi, skoro laptop z Windowsem też potrafi tyle kosztować.

Ludzie porównujący laptopy tylko pod względem procesora/ramu są jak ludzie porównujący samochody pod względem koni mechanicznych. Wygoda, jakość, klasa podzespołów to coś o czym zapominają.

Liczą się setki innych rzeczy, które także bardzo wpływają na cenę - materiał z
  • Odpowiedz
@dob3k: Moja druga wtyczka też wciąż działa ale sądzę, że zawdzięcza ten stan oklejeniu jej taśmą. Jeśli chodzi o trwałość maców to nie licząc gniazda słuchawkowego potwierdzam.
  • Odpowiedz