Wpis z mikrobloga

#pytanie #kiciochpyta #programowanie #lua

Po mojej walce z C++ to zdecydowanie nie jest dobry język na początek wolałbym coś bardziej prostrzego i opartego na prostych skryptach.

czy LUA jest dobrym wyborem ?!

czy zna ktoś jakieś fajnie książki po POLSKU na start ?!

pozdrawiam
  • 9
  • Odpowiedz
@D252: LUA jest dobrym wyborem, ale C++ nie jest zbyt trudny. Tylko zamiast rzucać się na głęboką wodę, zacznij od podstaw, konkretniej => od tego, co napisał @aseeon. Nie warto przeskakiwać między językami programowania, gdy zaczęło się już czegokolwiek uczyć. Wtedy naprawdę niewiele się nauczysz, najwyżej "hello world".
  • Odpowiedz
nie jest zbyt trudny


@Linux__Shines: jak z wszystkim i ile czasu poświęcisz ale w C++ miałem straszne problemy żeby znaleźć błąd nawet przy małym programie.

Nie warto przeskakiwać między językami programowania, gdy zaczęło się już czegokolwiek
  • Odpowiedz
@D252: c++ na poziomie małych programów jest prosty, nie przesadzaj, problemy miałeś ze składnią języka czy błędy w logice programu?
  • Odpowiedz
@GlenPL: z rozszyfrowaniem jak działa program (czyli z logiką?!) po za tym też się źle zabrałem za to bo książka była stara i nawet na początku były problemy nawet z hello world choć i tak udało się dotrwać do ok 80 strony ale i tak nie wiedziałem czasem z kąd się co bierze...

I tak nawet dobrze bo nie trzeba mi napisać zaawansowanych programów tylko idź do a lub b
  • Odpowiedz
@D252: a jakie srodowisko uzuwasz/uzywales do programowania?

Ja przyswajam pythona i bardzo zaluje ze nie mam pod reka czegos takiego jak w Visual Studio gdzie mozna krok po kroku przetestowac program i dzieki temu znalezc wiele bledow relatywnie szybko. Takie wylapane bledy pomagaja w nauce jak malo co :)
  • Odpowiedz
@D252: na błędy w matematyce/algorytmice nikt Ci nie jest w stanie pomoc, a idź do a idź do b to można zrealizować na ifach, zagnieżdżonych pętlach, przez tfu goto... wejdź na wikipedie i poczytaj co to NWD i NWW a potem sproboj napisac program rozwiązujący te problemy, lepszej drogi do nauki algorytmow nie ma
  • Odpowiedz