Wpis z mikrobloga

#krakow

Przekazuję: "UWAGA WAŻNE!!! Właśnie dostałem telefon od koleżanki, która znalazła truciznę w Parku Kościuszki (Prądnik Biały, przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki). Policja już jest poinformowana. Jednak wszystkich mieszkańców tego regionu proszę o ostrożność z psiakami."

Swoją drogą - takie coś odpieprza się w Krakowie już od dobrych kilku miesięcy, co Ci ludzie w głowach mają?
  • 26
  • Odpowiedz
właściciel psa ma obowiązek zakładania poza swoim obejściem


@mocart: ...nie chce się wtrącac w dyskusje, ale nie ma takiego obowiązku, przynajmniej nie kojarze żeby ostatnio coś się zmieniło. Możesz podać źródło?
  • Odpowiedz
@FalseIdeas: Nie ma obowiązku, dlatego napisałem, że powinien. Ustawa tego nie precyzuje. Zakładanie kagańca może podchodzić pod obowiązek szczególnej ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, który nakłada na właściciela art. 77 kodeksu wykroczeń.
  • Odpowiedz
@FalseIdeas: Mi chodziło o zwrócenie uwagi na to, że jeśli ktoś pilnuje swojego psa, a nie puszcza go wolno, żeby srał gdzie chce i szczekał na kogo chce, to nic mu się nie stanie.

Nie wyobrażam sobie sytuacji,w której prowadzę swojego psiaka na smyczy a on sobie je co popadnie.
  • Odpowiedz
@mocart: tu się z Toba zgadzam. Z reguły to nie zwierzak jest głupi, a właściciel tępy.

I masz racje, do złej osoby skierowałem pytanie:

właściciel psa ma obowiązek zakładania poza swoim obejściem


@MrTukan: ...nie chce się wtrącac w dyskusje, ale nie ma takiego obowiązku, przynajmniej nie kojarze żeby ostatnio coś się zmieniło. Możesz podać źródło?
  • Odpowiedz