Wpis z mikrobloga

@reizen: prawdopodobieństwo takie samo, jak to że ma dobrą pracę, no i dlaczego od razu przegryw? bo jest z kimś kto ma dziecko z innego związku?


@Vestale: lol xD na jakim ty świecie żyjesz myślisz że samotnej matce dadzą prace na stanowisku prezesa w amazonie? przegryw dlatego że wcześniej czy później będzie utrzymywał nie swoje dziecko.
  • Odpowiedz
@reizen: na takim w którym istnieją młode samotne matki, na tyle bystre żeby dostać pracę, dzięki której są wstanie utrzymać siebie i potomstwo, niekoniecznie na wysokich stanowiskach, poza tym, nie oszukujmy się - te dziewczyny, które dzieci w młodym wieku się nie dorobiły, skończyły szkołę czy tam nawet studia to przy dobrych wiatrach i tak mogą liczyć co najwyżej na średnią krajową

kolejna sprawa, jest taka instytucja jak alimenty, które
  • Odpowiedz
@Vestale: może tak być, ale nie oszukujmy się to jakiś marny portal randkowy na którym w 90% siędzą karyny i sebixy tylko żeby zamoczyć albo wyciągnąć sponsora na lato, właściciel który będzie dawał jej prace zawsze wybierze osobę o równych umiejętnościach albo nawet niższych, ponieważ z dzieckiem wiążą się obowiązki, nie będzie ryzykował że jak jej dziecko zachoruje to weźmie urlop albo że znowu wpadnie i będzie chciała urlop macierzyński,
  • Odpowiedz
@Vestale: Odnośnie nakazu płacenia alimentów i wysokości kwoty, to oddzielny temat do dyskusji. Często kwoty są bardzo niskie.

Wielu jest takich, którzy przestawiają się na pracę na czarno lub wykazują bardzo niski dochód czy też wyjeżdżają za granicę.

Ile wniosków o aktywizację zawodową dłużników alimentacyjnych widziałem w UP, to nie zliczę. Ramy wiekowe baaaaaaaaardzo
  • Odpowiedz
@reizen: ilości i ogólnie faktu posiadania dzieci nie wpisuje się w CV, a to, że pracodawcy niechętnie przyjmują matki tyczy się to zarówno tych starszych, zamężnych jak i tych młodych i samotnych, ba, generalnie tyczy się to każdej kobiety w wieku rozrodczym - jednak tu schodzimy na całkiem inną dyskusję o chorym systemie i głupim podejściu zarówno przedsiębiorców jak i kobiet

a portal randkowy jak to portal randkowy, może faktycznie
  • Odpowiedz
@Vestale: może nie wpisuje się do CV, ale pracodawca zawsze pyta o dziecko/plany itp, i czy ja wiem czy głupie? powiedz mi czy byś zaryzykowała i przyjęła młodą kobietę,nawet matkę wiedząc że istnieje ryzyko zwolnień,urlopów itp.
  • Odpowiedz
@reizen: każda kobieta między 18 a 45 lat niesie za sobą ryzyko, że może zajść w ciąże albo już dziecko posiada i może umknąć na zwolnienie więc czy to oznacza że nie powinno się ich zatrudniać? więc jeśli tylko zrobiłaby na mnie odpowiednie wrażenie, to tak, zatrudniłabym.

Jak wcześnie pisałam, zarówno młode kobiety jak i pracodawcy są winni chorego podejścia do zatrudniania kobiet w wieku rozrodczym: pracodawcy bo ciąże i
  • Odpowiedz
@Vestale: sądzę że z tym do 45 roku życia to przesada, kobieta nadal ma większe szanse na znalezienie pracy w jakiś mniej skomplikowanych zawodach albo w takich których przeważnie faceci nie biorą, co do twojego.

więc jeśli tylko zrobiłaby na mnie odpowiednie wrażenie, to tak, zatrudniłabym.


kompletnie się z tym nie zgadzam, małe rozwijające się firmy nie mogą sobie pozwolić na płatny urlop, szukanie zastępstwa, szczególnie w jakiś dziedzinach gdzie wymaga się szkolenia/szkoły, nawet czasem duży firmy nie mogą sobie na to pozwolić, nie oszukujmy się osoba która wpadła i wychowuje sama dziecko nie należy do rozgarniętych i każdy normalny pomyśli 2 razy nad zatrudnianiem
  • Odpowiedz
@reizen: niedawno pracowałam z kobietą która miała 43 lata i rok wcześniej urodziła swoje pierwsze dziecko więc nie przesadzam

jaki płatny urlop? jeżeli kobieta bierze dni wolne z przysługującego jej urlopu wypoczynkowego to chyba dla pracodawcy nie ma znaczenia, czy jedzie na wakacje czy będzie podcierać gile swojemu dzieciakowi, a jeśli nawet ucieka na L4, to w przedsiębiorstwach zatrudniających mniej niż 8 osób, to od początku płatnikiem świadczenia jest ZUS
  • Odpowiedz
@Vestale:

niedawno pracowałam z kobietą która miała 43 lata i rok wcześniej urodziła swoje pierwsze dziecko więc nie przesadzam


z tym że kobiety w takim wieku już na pewno planują swoje działania bo "dorastają", nie są na usługach rodziców i jeśli pracują na siebie to wiedzą jaki to wydatek mieć dziecko, dlatego nawet jeśli kobiety nadal mogą rodzić dzieci w tym wieku to jest to mniej przypadkowe i
  • Odpowiedz
@reizen: to że masz przykre doświadczenia to nie oznacza że tak jest zawsze (mnie też chowała samotna matka i owszem, znalazła faceta z którym się związała i z którym stworzyła dobrze prosperujące przedsiębiorstwo, ale początki nie były kolorowe - ona zasuwała na etacie a on łapał się zleceń które raz były a raz nie)

to są już skrajne przypadki kiedy dziecko zachoruje na ciężką chorobę - to może zdarzyć się
  • Odpowiedz
@Vestale: z tym że to nie przykre doświadczenie a zupełności prawda, może jakiś mały procent samotnych matek to jakieś pechowe przypadki, ale w większości to nierozgarnięte osoby, wręcz debilne, myślisz że dlaczego są samotnymi matkami?

to są już skrajne przypadki kiedy dziecko zachoruje na ciężką chorobę - to może zdarzyć się każdemu więc nie ma znaczenia czy to samotna, młoda matka czy dojrzała mężatka


tyle że tu nie chodzi o ciężką chorobę, dziecko chore wymaga, opeki, lataniu po lekarzach i innych sprawach, często nianie na takie coś się nie godzą i trzeba załatwiać to
  • Odpowiedz
napisała że oczekuje od nowego partnera żeby ją sponsorował?


@Vestale: A więc jak sobie wyobrażasz jej życie z nowym partnerem? Jeżeli dziecko jest małe to ktoś musi się nim opiekować. Albo wynajmą opiekunkę, albo prawdopodobniejsza opcja, że to facet będzie zasuwać, a ona będzie siedziała w domu z dzieckiem. Jakoś nie tak wyobrażam sobie wymarzone życie dla młodych mężczyzn, bo ani nie będą mieli dużo z niej. Ani nigdzie wyjechać
  • Odpowiedz
jeśli to w żaden sposób nie rzutuje na pracę, to pracodawca nie ma prawa wtrącać się do mojego prywatnego życia


@Vestale: Nie sądzisz, że ciąża dość znacznie rzutuje na pracę?

> może ma całkiem dobrą pracę, dzięki której może utrzymać i siebie i dziecko, szkołę skończyła/kończy bo ma wspaniałych rodziców, którzy jej pomagają w opiece nad dzieckiem i szuka partnera bo brakuje jej miłości - równie prawdopodobna wersja jak twoja,
  • Odpowiedz