Wpis z mikrobloga

@pharmaz0ne: Ja studiuje medycyne i sie smieje z ludzi ktorzy sa ograniczeni do swoich dziedzin i nigdy nie skorzystali bogatej oferty uczelni i poszli na wyklady z innych dziedzin zeby poszerzyc horyzont.

Jednak jestem swiadom ograniczenia umyslowego przecietnego inzyniera ktory chodzi tylko na to co mu sie przyda i nie potrafi spojrzec poza przyslowiowa ramke.
  • Odpowiedz
co to ma symbolizować? to że globalne ocieplenie roztapia góry lodowe i nas zaleje nadmiar wody? jeśli tak to:


-5 pkt dla Gryffindoru za nieznanie prawa Archimedesa


@Cender: za powtarzanie bredni krula powinieneś obowiązkowo powtórzyć geografię od poziomu gimnazjum.
  • Odpowiedz
@pharmaz0ne: wlasnie nauki atmosferyczne to musi byc ograniczona wersja mechaniki plynow i termodynamiki. Ograniczona zupelnie bez powodu. No chyba ze to jakis propagandowy przedmiot o globalnym ociepleniu to wtedy sory
  • Odpowiedz
Słońce robiło się coraz jaśniejsze do lat 30 XX wieku, jednak od lat 50 XX wieku ciemnieje


@goolek: Takich idiotyzmów dawno już nie czytałem. Widać, że to twoja radosna twórczość.

tornada(kto kiedyś widział tornada w Polsce, a
  • Odpowiedz
za powtarzanie bredni krula powinieneś obowiązkowo powtórzyć geografię od poziomu gimnazjum.


@durielek: Archimedes nie był żadnym krulem, a jego prawo to nie żadne brednie.

Co więcej, o prawie Archimedesa raczej uczy się na fizyce, nie na geografii.
  • Odpowiedz
@ibilon: czyli musisz powtórzyć geografię i to co najmniej od podstawówki. Lądolód jak sama nazwa wskazuje jest osadzony na lądzie, krulewska analogia z kostką lodu w szklance nie ma żadnego zastosowania.
  • Odpowiedz
Żałuję że przeczytałam komentarze pod tym wpisem, nie spodziewałam się takiego festiwalu czystej ignorancji. Smutłam.
  • Odpowiedz
@pharmaz0ne: Studia sa scisle nie jakies propagandowe brednie jakie tutaj ludzie pisza. Thermodynamika tez jest chociaz ja bylem tylko na wprowadzajacym wykladzie do studiow. Uczelnia kaze zdobyc 20 SWS (stary system na ECTSy to bedzie od 20-60 ECTSow) zeby miec pojecie poza wlasnym fachem. W Polsce masz kierunek meteorologie na wydziale geofizyki UW.
  • Odpowiedz
Tak, będzie cieplej. Nie twierdzę, jak część eko-oszołomów, że to będzie nie wiadomo jaka katastrofa. Ale będzie więcej suszy, więcej powodzi, więcej i bardziej intensywniejsze będą sztormy, huragany, tornada(kto kiedyś widział tornada w Polsce, a teraz?). A to się przekłada na nas, np. na ceny w żywności.


@goolek: na miejsca pracy znaczy się? których ma ubywać z każdym rokiem dzięki ociepleniu klimatu zwiększy zapotrzebowanie na pracowników, więc może to dobrze,
  • Odpowiedz