Wpis z mikrobloga

@Andrzejek_Andrzejek07: Zgadzam się, dźwięk jest cyfrowy bo to wynika ze specyfikacji HDMI. Pytanie tylko ile ma kanałów. Nie znam się na tym, więc nie wiem czy na każdym wyjściu HDMI jest dźwięk pięciokanałowy.
  • Odpowiedz
@L24D: wyjście cyfrowe audio, definiowane przez system jest jako stereo, co nie jest prawdą, wysyłasz sygnał cyfrowy w systemie binarnym, który jest odbierany przez drugie urządzenie które go odczytuje i przetwarza na sygnał analogowy. Reasumując, potrzebujesz wzmacniacza z hdmi, który przetworzy ci sygnał audio na przestrzenny. Działać to będzie na zasadzie, DTS'a bądź prologic'a, o ile te pierwsze przetwarza dźwięk na każdy kanał oddzielnie, co tworzy w pewien sposób niezależność każdego
  • Odpowiedz
@L24D: Będzie, w kablu HDMI masz tak jakby kabel COAXIAL, A te urządzenie przerobi tobie dźwięk cyfrowy puszczony w formie analogowej, na cyfrowy w formie optycznej. Jak podepniesz kabel HDMI wtedy do TV, nie będzie dźwięku, lecz sam obraz, dźwięk będzie szedł kablem optycznym, który podepniesz do kina domowego, czyli wzmacniacza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L24D: Panie, zapomniałem Ci odpisać taki nawał roboty.

Podpinałem swojego r580 do ampli i jesli film był w dts/ dolby to ampli to dekodował normalnie
  • Odpowiedz