Wpis z mikrobloga

#epapierosy #epapieros #twojliquid #mojliquid

Właśnie rozmieszałem bazę 36 mg/ml i zrobiłem z niej bazę 18 mg/ml

Baza ma około 30% VG, 10% wody (w tym 0.7 ml kwasu jabłkowego na 100 ml) i 70% PG. Dodałem też MTS Vape Wizzard w proporcji 0.7 ml / 100 ml. Teraz wystarczy odczekać trochę aż się przegryzie i będzie można zacząć mieszać bazę z aromatami.
d.....r - #epapierosy #epapieros #twojliquid #mojliquid



Właśnie rozmieszałem bazę ...

źródło: comment_oYMUoxRCtkL51fIL5weHtSc7s7EnlNTq.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@dreaper: Zadałem sobie trochę trudu i w 5 minut znalazłem odpowiedź na nurtujące cię pytanie :

W przypadku płynów własnej roboty barwy zwykle są mniej intensywne. Sam roztwór bazowy nikotyny jest praktycznie bezbarwny. Aromaty, nawet jeśli są barwne, dodawane są w ilościach niewielkich. Po wymieszaniu też często obserwuje się pogłębienie barwy. To też jest zjawisko naturalne, wynikające m.in. z efektu reakcji wtórnych w mieszaninie (nie wgłębiam się w ich naturę).


Tutaj
  • Odpowiedz
@Horwi: nikotyna jest cieczą, która brązowieje na powietrzu, więc nie przejmował bym się zbytnio ciemnieniem płynów. co do mętnienia to roztwory mogą mętnieć po dodaniu absolutów / olejków, a nawet mogą się w nich wytrącać owe ciężko rozpuszczalne aromaty. z reguły ma to miejsce gdy roztwór jest przesycony.

po dodaniu wody do absolutu waniliowego przy dnie zebrały mi się jakieś oleiste "kuleczki", dodałem więc etanolu i na dnie powstał osad. nie
  • Odpowiedz
@dreaper: muszę cię zasmucić. To co pisze dr. Mirosław Dworniczak jest w 100% prawdą. Człowiek się zna na rzeczy, sam prowadzi firmę produkującą liquidy. Nie ma podstaw do poważania jego wiedzy co potwierdzi każdy logicznie myślący użytkownik e-papierosa. Co do wytrącających się osadów to nie koniecznie muszą one pochodzić od mikroorganizmów. Widocznie jakaś substancja się wytrąca i raczej nie nadaje się to do wapowania. Osobiście jak zresztą 99% osób posiadających podstawową
  • Odpowiedz
@Horwi: ja nie zaprzeczam temu, że ten człowiek ma wiedzę, on po prostu nie wziął wszystkich aspektów pod uwagę i raczej miał na myśli aromaty syntetyczne pisząc o mętnieniu. z tym mogę się akurat zgodzić.
  • Odpowiedz
Co do wytrącających się osadów to nie koniecznie muszą one pochodzić od mikroorganizmów. Widocznie jakaś substancja się wytrąca i raczej nie nadaje się to do wapowania.


@Horwi: w naturalnych aromatach to norma
  • Odpowiedz
@dreaper: mylisz się, ponieważ większość aromatów naturalnych opartych na wyciągach czy też olejkach odpowiada za mętnienie. Aromat mentolowy, pomarńczowy, anyżowy itd.
  • Odpowiedz
@Horwi: widocznie nie wszystkie substancje, które były w tej mieszaninie rozpuszczają się w danym rozpuszczalniku, osad powstał po dodaniu etanolu więc mogła zajść jakaś reakcja. za to reszta aromatu się wyklarowała.
  • Odpowiedz