Wpis z mikrobloga

Oddawałem 6 tygodni temu do Euro Rtv Agd laptop Lenovo y510p i5-4200M 2,5Ghz / 4gb ram / gt755m sli(dwie takie karty graficzne) / SSHD 1TB+8gb / 15,6" z tytułu niezgodności towaru z umową, bo coś pykało w wiatraku i laptop się czesto zawieszał. Kupiłem go za ok 2800zł bez systemu.

Dzisiaj przyszedł mi sms, że zapraszają na wymianę sprzętu na nowy, ale widzę, że moja wersja z dwoma kartami graficznymi nie jest już nigdzie dostępna. Chciałbym, żeby wymienili mi na sprzęt równie wydajny lub lepszy.

Moje pytanie: na jakiego laptopa do gier zmienilibyście ten mój reklamowany sprzęt?

Na razie mam takie dwa pomysły:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-y50-70-i5-4210h-4gb-1tb-8gb-sshd-gtx860.bhtml#opinie

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-r510jk-dm009h-w8.bhtml#opinie

Trochę boję się znowu brać lenovo, bo wg. mnie może być znowu szajs i lipa z tą firmą.

#laptop #laptopy #pustulkowelaptopy
  • 20
@Pustulka: tak, dzięki za odpowiedź. Tylko, że widzę na youtube i na forum lenovo, że jest MNÓSTWO problemów z ich laptopami. Przed chwilą oglądałem wideo, gdzie y50 ma taki sam klikający wiatrak jak mój lenovo y510p a na dodatek zamiast żółtego koloru na matrycy ma jakiś zielony. Na forum lenovo jest pełno ludzi, którzy mają z tym problem.

Poza tym y50:

- wbudowana bateria,

- brak slotu dodatkowego na dysk ssd,
@JazzBlurr: To, że dużo osób pisze o problemach danego modelu może świadczyć o tym, że ten model jest bardziej popularny, a nie bardziej zawodny. Poza tym jak komuś wszystko działa, to siedzi cicho i nie przeczytasz jego tematów, dlatego według mnie nie warto się tak tym przejmować.
@Nobody: @Pustulka: @wujekmisiek: byłem już załatwić reklamację. Mojego modelu już nie produkują. Oddali mi kasę.

Rozmawiałem z gościem, który załatwiał moją sprawę i tam pracuje w reklamacjach od kilku lat. Kategorycznie mi powiedział, żebym nie brał lenovo, bo mają cały czas reklamacje i jest ich najwięcej. Powiedział, że jak wezmę lapka lenovo to prawdopodobnie znowu się zobaczymy za miesiąc. Mówił, właśnie że ma na magazynie kilka reklamacji tej firmy.
@JazzBlurr:

Jak najbardziej ma, sprzedają tych laptopów ogromne ilości, a Polskim rynku jeszcze więcej, więc trudno się nie dziwić, że ich najwięcej w serwisie. Poza tym weź też po uwagę, że nie bez powodu pewne modele czy to biznesowe czy stacje robocze bądź konkurencji kosztują więcej. Patrząc na to co kupiłeś masz zbyt niski budżet na oczekiwania, y50 to dobry laptop i nic lepszego biorąc pod uwagę cenę/możliwości/wykonanie nie znajdziesz. Do
@Pustulka: wciąż twierdzę, że r510jk jest znacznie lepszy od lenovo y50-70. Asus ma znacznie lepsze chłodzenie i nie występuje throttling natomiast ten lenovo podobno cały czas jedzie na ostrym throttlingu. Na ch*j mi laptop z badziewnej według mnie firmy, który niby ma trochę lepsze podzespoły a cały czas będzie obniżał ich taktowanie bo nie będzie wyrabiał z ciepłem i ostatecznie może gorzej wypaść wydajnościowo i mieć mniejszą żywotność niż sprzęt dobrze
badziewnej według mnie firmy,


@JazzBlurr:

Nie wiem jaką masz opinie o Asusie, ale to ten sam sort, a serwis ma jeszcze gorszy bądź porównywalny z lenovo.

cały czas jedzie na ostrym throttlingu.


Bzdura, w tym laptopie występuje najmniejszy throttling spośród 15 calowych laptopów z 850m/860m do 4k, ale wiem, że raczej mi nie uwierzysz, więc przewertuj 56 stron:

http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=74026

albo nie czytałeś żadnych testów.


Oprócz recenzji przeglądam również opinie użytkowników na
@Pustulka: no tak, tylko oni rozkręcali y50 i zmieniali paste na lepsza. Niektorzy wymieniali nawet matryce. Nie widzę, sensu rozkrecania nowiutkiego sprzetu prosto ze sklepu, poniewaz traci sie prawo do niezgodnosci towaru z umowa. Niby pisza, ze ciezko poznac, ale kto wie czy poznaja czy nie.

Kupil bym chetnie ten laptop, gdyby tylko byla wersja z i7 i bez systemu: http://www.komputronik.pl/product/245935/Elektronika/Komputery/ASUS_R510JK_DM011D.html

Ale ta wersja z i5 i gtx 850m też mi
Niby pisza, ze ciezko poznac, ale kto wie czy poznaja czy nie.


@JazzBlurr: Nie ma plomb, pasta w tym samym kolorze, musiałbyś coś połamać bądź uszkodzić gwinty śrub, poza tym nie każde lenovo ma zbyt dużą ilość pasty tak jak to z recenzji, a wersja z i5 grzeje się mniej od i7. Lenovo też jest bądź co bądź lepiej wykonane od Asusa, co prawda ten ma i7, ale kartę o 30-40%
@Pustulka: byłem zadowolony z y510p z podwójnym gt755m w sli, bo w tej cenie (2700) nic lepszego długo nie będzie według mnie. Pech chciał, że się spierdzielił i to dość szybko po zakupie. No nic, zaczekam jeszcze trochę i może pojawi się coś konkretnego, bo do y50-70 nie jestem przekonany tak jak do całego lenovo.
@JazzBlurr: Wiadomo, że jedna awaria zniechęca do danej firmy. Ale mi się wydaje, że nie ma co patrzeć przez taki pryzmat, bo jednak lenovo to firma jak firma. Jak wszędzie zdarzają się te wadliwe egzemplarze. Ja na Twoim miejscu zbadałbym dokładnie sprawę tej matrycy, jakby to było w granicach zjadliwości to brałbym lenovo. A na tego Asusa bym się nie nastawiał w 100% ze względu na grafikę 850M. 860M = 755M