Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z niepłaceniem mandatu karnego kredytowanego? Dostałem w tym roku za przejście na czerwonym w wysokości 100zł. Przyszło pierwsze upomnienie teraz. Słyszałem że ludzie nie płacą a w końcu mandaty są "zapominane" (?).

#mandat
  • 9
  • Odpowiedz
Kurde ja dostałem jakąś kartkę na której jest napisane, że jest prowadzone postępowanie egzekucyjne na podstawie tytułu wykonawczego.

Edit: Ale z kolei poprzedni mandat też miał taką treść, dostałem jedno upomnienie i nic dalej. Minęły już 2 lata. Tylko poprzedni był za 40zł.
  • Odpowiedz
@fenix7557: ja dostałem wezwanie z sądu, potem był dzielnicowy i powiedział ze jak nie zapłacę to później komornik wpada na chatę. Napisałem o rozłożenie na raty i posłałem #!$%@? 3x50zl. Niech się dlawia za przejście na czerwonym świetle.
  • Odpowiedz
Mnie złapali na czerwonym w miejscu gdzie jeżdżą tylko tramwaje i to przez większość czasu się to czerwone pali. Był to akurat okres przed wielkanocą więc pewnie zbierali na zajączki. Ustawili się ładnie, kamerka, zoom na pasy i światło i masę osób tak łapali. Próbowałem się tłumaczyć skromnie, że się uczę itp ale nie, bo oni to mają nagrane. Tyle, że jak ja wraz z kilkoma osobami przechodziłem to zdążyłem się nieświadomie
  • Odpowiedz
Zajęciu czego? Prawa majątkowego? Nie.

Dostałem tylko zawiadomienie, że naczelnik urzedu skarbowego prowadzi wobec mnie postepowanie egzekucyjne na podstawie tytulu wykonawczego czyli chyba standardowa formułka.
  • Odpowiedz