Wpis z mikrobloga

W jaki sposób przyspieszanie rozgrywkę w Talisman ? Ostatnio graliśmy ponad 6h i gra była "lekko" nużąca ... Myślałem nad tym aby wygrała osoba, która wejdzie na koronę władzy. Po wejściu jest jesCze jedna tura podczas której można jeszcze wejść do krainy wewnętrznej i następuje zagłada dla krainy zarodkowej i zewnętrznej. I drugie by zamieniać trofea na znaczniki za 6 punktów. Macie jeszcze jakieś pomysły ?

#grybezpradu #gryplanszowe #talisman #magiaimiecz
  • 18
  • Odpowiedz
@Kichachi: Nie zmieniam zasad. Po prostu musi zajść zmiana w mentalności twojej grupy :D nie ma co ciułać stożków godzinami. Dobijasz któryś atrybut do dyszki i lecisz na KW.
  • Odpowiedz
  • 6
@Kichachi: najlepszym rozwiazaniem jest wywalic talizmana i kupic narmalna przydogowke ktora sie nie nudzi. Podziwiam osoby ktore potrafia wysiedziec 4-6h na talizmanie.
  • Odpowiedz
@Kichachi: Trzeba się bić między sobą i nie ciułać punkcików tylko od razu lecieć na górę. Na podobnych, jeśli nie identycznych, zasadach działa Relic ale jest o wiele dynamiczniejszy.
  • Odpowiedz
  • 2
@mrparaolympia: eh wy przesadzacie. Moja 1sza gra byl doom tbg a pozniej odrazu twilight imperium 3ed nie widze sensu robic malych krokow zwlaszcza ze wiedzmin tez ma niskie noty i jest tylko troche lepszy niz talizman. W erze youtuba i bgg zasady nie sa jakies strasznie trudne do ogarniecia i wole podawac naprawde dobre tytuly niz kazac skakac po gorszych ale latwiejszych do nauczenia.
  • Odpowiedz
@Kichachi: miło mi to słyszeć, że moje recenzje nakłoniły Cię do Talismana :) Czas gry jest tak naprawdę uzależniony od ilości graczy oraz ilości dodatków i napotykanych zdarzeń. Jeśli nie korzystaliście z alternatywnych kart zakończeń to poeksperymentujcie. Niestety ciężko jest wymyślić metodę na skrócenie tej gry, zbyt duża losowość jest tutaj problemem. My jak rozkładamy Talismana (raz na pół roku, ale zawsze!) to od razu rzucamy wszystkie dodatki to ostatnio
  • Odpowiedz
@mrparaolympia: @Zorak: @Kichachi: Dla mnie przypadkowym gatewayem byl wlasnie Talisman (zakupiony na freestyleu w Krk czekajac na pks ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), po ktorym nie mielismy jakiegos wiekszego problemu wskoczyc z miejsca do Robinsona. Fakt, sporo zalezy od sposobu zredagowania danej instrukcji, jednak ta, nawet najgorzej napisana internet Ci wytlumaczy.
  • Odpowiedz
@Kichachi:

@okraska: my ostatnio zeby przyspieszyć rozgrywkę wprowadziliśmy jedna zasadę, każde spotkanie z innym poszukiwaczem musi skończyć sie walka. I tak jak @okraska mówi mozna ustalić ze samo wejście do korony kończy grę. My grając w 4 kończymy tak w 4h, nie walcząc z sobą, jak walczymy gra skraca sie do 3h.
  • Odpowiedz