Wpis z mikrobloga

Właściciele #lumia1020 - Jakie są wasze ogólne wrażenia dotyczące smartfona (bardziej ogólne plus osobno dotyczące aparatu).

Mój niezdecydowany różowy pasek dzisiaj wspomniał, że naczytał się w internetach porównań 930 vs 1020 (chodzi o aparat) i chyba jednak 1020. Wiem, sprzęt lekko z poprzedniej generacji plus brak camera5 w przyszłości boli.

Dziewczyna niedużo korzysta z możliwości smartfonów, dlatego nastawia się na aparat, który zastąpiłby kompakt który też planowała sobie sprawić. Jak jest z prędkością aparatu - pobawiłem się trochę sprzętem w markecie i qrde lag jest, zapisuje długo - da się cos z tym zrobić? Zmniejszyć rozdzielczość czy coś takiego?

#windowsphone
  • 21
  • Odpowiedz
@Ardeni: camera 5 będzie - większy problem jest z aktualizacją Denim, gdzie kluczowe elementy dotyczące optymalizacji (np. szybsze odpalanie i zapisywanie zdjęć) będą niedostępne dla tego modelu z uwagi na ograniczenia sprzętowe (nie pamiętam dokładnie, chyba chodziło o jakiś starszy/gorszy typ procesora).

#protip 1

warto zmienić domyślną aplikację aparatu na jakąś inną, np. Nokia Camera Beta lub Camera360 - aparat działa szybciej na nich, a jak ustawisz którąś jaką domyślną to odpalasz ją spod spustu aparatu. :) generalnie cała nadzieja jeśli chodzi o optymalizację i prędkość w
  • Odpowiedz
@michalkosecki: ok, dzięki za tipy, a jak jest z ogólnymi wrażeniami - czuć, że sprzęt leciwy i wsparcie się kończy? Mam 925 i chyba przez to, że nie jest tak kolorowa/plastikowa, wg mnie starzeje się wolniej niż np. 920.

btw. Z tego co widzę, to 1020 tanieje chyba najwolniej ze wszystkich lumii.
  • Odpowiedz
@Ardeni: Włączenie aparatu trawa długo... Ale zdjęcia na wakacjach robiłem tylko telefonem i nikomu nie chciało się nosić kompakta.

Robienie zdjęć w najniższej rozdziałce nie przyśpiesza o dziwo zapisywania.
  • Odpowiedz
@Ardeni: telefon jest bardzo dobry, taka 920 na sterydach (bardzo solidnie wykonana, przy potrząsaniu słychać tylko kuleczki w łożysku, bo optyka jest stabilizowana mechanicznie. ( ͡ ͜ʖ ͡)

zdjęcia są kosmiczne, nie oszczędzałbym tej sekundy, żeby nie mieć high res.

to, co nieco irytuje to to, że niektóre nowości nie będą dostępne np. appki wykorzystujące SensorCore (to przeboleję, choć irytuje to, że są tańsze telefony,
  • Odpowiedz
@michalkosecki: heh, co ciekawe moja ostatnio powiedziała, że nie podoba jej się glance screen, musiałem wytłumaczyć, że to da się wyłączyć...

Z tymi brakami ze z wsparciem funkcji czysto foto to skandal jak dla mnie po całości: brak następcy = powinni wspierać jak się da, nawet jeśli appki byłyby inne niż dla pozostałych modeli.
  • Odpowiedz
@mustek36: próbuję wyszukać w sklepie, ale chyba wyrzucili/ukryli :/

@Ardeni: tylko weź pod uwagę, że telefon ma 1,5 roku, czyli do produkcji wszedł pewnie z 2 lata temu, jeśli nie wcześniej - inne procesory, brak sensorcore itp.

MS rozjeżdża się z flagowcami, bo np. nie widać dobrego następcy 920 (930 i 830 to skrajnie różne modele i oba mają swoje wady i zalety, a 1520 to inny segment),
  • Odpowiedz
@michalkosecki: Wiem i zdaje sobie sprawę, że to model z poprzedniej generacji - nie wymagam, żeby sprzęt, który już stracił połowę swojej początkowej wartości nadal był oczkiem w głowie producenta.

Nie rozumiem też filozofii produkowania tylu modeli w tym samym czasie, gdzie generacja 6xx jest prawie równa 7xx, a w niektórych przypadkach tylko trochę lepsza niż 5xx. Podobnie z najnowszą serią 8xx i lekko niedorobioną 930.
  • Odpowiedz
@Ardeni: Użytkowałem go 2 tygodnie i sprzedałem. W skrócie powiem tak, nie warto przepłacać za aparat 40mpix i 2 g ramu. telefon robi zdjęcie 38+5 mpx, te 38 ma szumy, 5 mpx wygląda praktycznie jak z lumi 920 z aparatem 8 mpx... 2 g ramu sie i tak nie wykorzystuje.
  • Odpowiedz
@mustek36: wolałbym dołożyć kilka groszy do 930 - cenowo 830 to jakaś porażka (albo 930 za tanie). Sprzęt nie dla mnie, dziewczyna szuka czegoś co służy głownie do dzwonienia i robienia zdjęć.
  • Odpowiedz