Wpis z mikrobloga

Dobry żeby rozpocząć przygodę z fotografią? Czy w tej cenie coś innego szukać?

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5200-18-105-mm-vr.bhtml#opinie

Tak zerkam na trochę tańszy (ale czy wiele ustępujący...):

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5100-18-105-vr.bhtml#opinie

A możę dołożyć i...

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d7000-18-105-mm-ed-vr.bhtml#opinie

Ktoś się wypowie? Patrzę na nikony bo słyszałem że rozwojowy sprzęt. Mam zerowe doświadczenie, sprawdzam grunt. A może prezent sobie zrobię na gwiazdkę :) Jak kupować to gdzie? Oglądam euro bo sporo opinii jest, ale mirkowi fotomaniacy zapewne lepiej się orientują :)

#fotografia #nikon #foto #pytanie #kiciochpyta
  • 24
@dobrywieczor: Że przesiadając się na wyższy poziom (next level) znamy już ergonomię i obsługę danej marki, co może ułatwić dalszą zabawę. Nie mówiąc o akcesoriach. A dalej idąc, jako dwie liczące się marki, Nikon jest jedną z nich. Sprzęt jest bardzo wygodny w obsłudze, ergonomiczny i dosyć korzystny cenowo, patrząc na solidność i możliwości.

-Tak to rozumiem, a raczej tak słyszałem bo jak już mówiłem mam zerowe pojęcie - ale staram
Jeśli to ma być Twoja pierwsza lustrzanka, to polecam nie przepłacać i kupić d5100. Jeśli na niej się nauczysz robić zdjęcia, to zmienisz body na takie, które będzie już bardziej pasowało do Ciebie i Twoich fotograficznych potrzeb. Obiektyw 18-105 to bardzo fajne szkło na początek, będziesz z niego zadowolony.
Że przesiadając się na wyższy poziom (next level) znamy już ergonomię i obsługę danej marki, co może ułatwić dalszą zabawę. Nie mówiąc o akcesoriach. A dalej idąc, jako dwie liczące się marki, Nikon jest jedną z nich. Sprzęt jest bardzo wygodny w obsłudze, ergonomiczny i dosyć korzystny cenowo, patrząc na solidność i możliwości.


-Tak to rozumiem, a raczej tak słyszałem bo jak już mówiłem mam zerowe pojęcie - ale staram się słuchać
@Sandman: miałem d90, fajne body jak na początek. Co do tej oferty to: mało zdjęć, te co są nic nie pokazują. Nie ma informacji o przebiegu migawki. 0 szczegółów nt. każdego przedmiotu (rysy lub syfy na soczewkach, czy body gdzieś upadło, itp)

edit: poza tym ta 50 to manual. Niby jest silnik w body, ale to nie to samo. Sam swego czasu sprzedałem body d90 w stanie idealnym, z przebiegiem 16tys.
@Sandman: taki jeszcze hint: d90 charakteryzuje się tym, że w mocno eksploatowanych sztukach odchodzi guma spod kciuka, i czerwony pasek/trójkąt pod palcem wskazującym - jakkolwiek to nazwiesz - robi się matowy i blady. Przy ew. kupnie używki możesz się tym sugerować.
D90 to chyba mocny aparat swojego czasu, nieprawdaż?


@Sandman: Zgadza się, dlatego polecam. Jego siłą jest matryca, prawdopodobnie taka sama jak w D300 i D300s, które były swego czasu topowymi pro lustrami APS-C od Nikona.

Swoją drogą warto też rozważyć dołożenie pewnej kwoty i rezygnację z D90 na rzecz D300 - dużo porządniejszy sprzęt.
@martinez98: Chyba 2700. Wady - obiektyw. Zalety - obiektyw :)

Jest interwałometr, 24mpix, prosta obsługa. Nawet mimo 1 pokretla, gdzie przyslone ustawiam z przyciskiem funkcyjnym - idzie sie przyzwyczaic. Dla mnie wygodny w uzytkowaniu. Obiektyw z KITów niby najlepszy i z jego mozliwosci - nie moge powiedziec zlego slowa. Ale to KIT. Mi w większości wystarczy bo dokupiłem lampę i w pomieszczeniach sobie radzę.
@sandman D90 swojego czasu był świetnym aparatem...posiada "śrubokręt" podobnie jak wersja D7000....modele D5100 oraz D5200 nie posiadają. Dlatego polecałem D5100, jest to dużo nowszy aparat od D90, tańszy niż D5200 i D7000. W razie potrzeby zmiany na inne body, nie będzie Ci żal wydanych pieniędzy. Inna sprawa, że do serii 5 musisz kupować obiektywy z oznaczeniem AF-S (z silnikiem) one będą działały w przyszłości z każdym body. Jeśli kupisz D90 i szkła
@martinez98: @jotbe071: @dobrywieczor: @mysteriousnotme: Im więcej mówicie tym wiem mniej :) Ale to chyba normalne. Tak doczytuję i zaczynam rozglądać się za http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d7000-18-105-mm-ed-vr.bhtml#opinie

Cena wysoka i budżetu takiego nie miałem, ale może z drugiej strony to oszczędność na przyszłość (?) Jednak jeśli nie złapię bakcyla, to więcej stracę na odsprzedaży. Sam nie wiem. Będę musiał się porządnie doszkolić.

Powiedzcie koledzy, jak to się ma w kwestii kręcenia filmów
@sandman nie pomogę w kwestii filmów, ponieważ ich nie nagrywam.

D7000 jest w mojej opinii najlepszym z wymienionych Nikonów. Natomiast jeśli nie wiesz czy złapiesz bakcyla, jeśli obawiasz się dużej straty przy odsprzedaży...D5100. Podtrzymuję swoje