Wpis z mikrobloga

@Dibhala: dzwonie go typa , strasznie zestresowany sie wydawał ale może to taki charakter ::) , wpisałem jego nr w google i widze ze wstawia ogłoszenia o tym że kupi auto do 2500 pln do drobnych napraw. no nic umowie sie znim jutro albo w pn na ogledziny , i teraz pytanko co powinien mi dac z autem jakie paiery i czy on musi wyrejestrowac auto nim ja zarejestruje jak tego
@domino01: Sprzedający daje Ci umowę kupna - sprzedaży ( jeden egzemplarz ) - jeśli to handlarz, to całkiem możliwe, że sprzedającym będzie poprz.wlasciciel, od którego Twój nowo poznany przyjaciel go kupił. Otrzymujesz dowód rejestracyjny WRAZ Z UBEZPIECZENIEM ( obecnie prawo jest takie, że auto kupujesz WRAZ z ubezpieczeniem. To jest ważne, gość nie ma prawa Ci powiedzieć, że on cofa polisę i masz se nową wykupić - nie daj się przekręcić.
@domino01: Miesiąc czasu masz na przejerestrowanie auta. Kupujący ma tyle samo czasu na zgłoszenie tego faktu do wydziału.

Jako,ciekawostkę powiem, że policja nie ma podstawy prawnej, aby ukarać Cię za nieprzejerestrowanie auta. Czyli niby jest obowiązek, ale go jakby nie ma. :) Ale wiadomo, nie ma co gdybać, przejerestrować trzeba i koniec.
@domino01: Edit. Czekaj, o OC pytałeś. Tak, możesz jeździć. Tylko jedna rzecz : jak pojedziesz auto przejerestrowywywać, to pamiętaj, że gdy zmienisz blachy pod starostwem i będziesz chciał jechać do ubezpieczalni, to teoretycznie jesteś do chwili przepisania ubezpieczenia BEZ NIEGO. Bo ubezpieczenie jest na stare blachy i policja ma prawo Cię solidnie ukarać w takiej sytuacji. Ja tak kiedyś zrobiłem i mnie lawetą postraszyli.;) Na szczęście pzu było blisko ( a