Wpis z mikrobloga

@XAIMEII: Ja kiedyś też myślałem, ze wodę pierdyknę. Gotowałem wodę na pierogi w zimnym pomieszczeniu, w metalowej misce, głodny jak sam skurczysyn, i czekam 10 minut, 20 minut, 30 minut, 40 minut. Nosz kurr, czyżby było aż tak zimno?

Wyjaśnienie przyszło, gdy miska zaczęła płonąć, bo to były dwie miski jedna w drugiej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@destroner:

-- lekcja na dziś --

Mówić można "tę wodę" oraz "tą wodę". Pisać natomiast należy tylko i wyłącznie "tę wodę".

-- koniec lekcji na dziś --
  • Odpowiedz
@Radus: Człowieku, widzę, że masz problem ze zrozumieniem prostego teksu. Napisałem, że wyrażenie "element natury" lepiej zastąpić polskim słowem "żywioł". Gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o języku, którym się posługujesz, a przy okazji trochę o angielskim, to dostrzegłbyś w zwrocie "element natury" kalkę z języka Szekspira. Kalki językowe są błędem.
  • Odpowiedz
@GrzegorzSkoczylas: Element to łacina, dopiero potem trafił do angielskiego, od tego pochodzi chociażby polski "elementarz" (uczący podstaw), jest poprawnym słowem w języku polskim, synonimem żywiołów.

Dlaczego mam używać tylko jednej "właściwej" formy? Język (jak i wypowiedzi) są piękne gdy korzysta się z wielu synonimów, pokazujących jego bogactwo.
  • Odpowiedz
@Radus: No dobra. Masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu.

Pomogę ci.

Skup się. To nie żaden test. Masz na zrealizowanie zadania nieograniczony czas. Możesz również korzystać z innych źródeł wiedzy, a także poprosić o pomoc inne
  • Odpowiedz