Wpis z mikrobloga

@zdechly_jez: Nie latam tanimi lotami, tylko liniami :D Tanie linie to np Ryanair, EasyJet, Wizzair, Lufthansa itd, to są małe samoloty latające zazwyczaj na krótkich dystansach. Jeśli gdzieś lecę to tylko w odwiedziny do rodziny, nie podróżuję dla rozrywki, ale jak zapytasz na mikro o tanie loty to ludzie Ci podadzą strony i doradzą Ci jak takie coś znaleźć :)

@maciejbo1: :P
@zdechly_jez: Jeśli dopiero zaczynasz, to korzystaj ze znalezisk innych - fly4free.pl i ich forum, loter.pl, mlecznepodroze.pl. Potem już się sama nauczysz :) Trzeba kupić tylko bilet, cała reszta jest opcjonalna (przy ubezpieczeniu wybierasz z listy "brak" albo "niewymagane" albo coś w tym stylu).
@zdechly_jez: Oczywiście, że nie jest. Ubezpieczenia nie ma za bardzo sensu kupować w takich liniach, bo i tak jest pierdylion kruczków. Już lepiej sobie to załatwić w banku/na karcie kredytowej/wykupić osobno w jakiejś renomowanej firmie.
@zdechly_jez: Widziałaś kiedyś umowę o ubezpieczenie? To są najdłuższe i najbardziej skomplikowane umowy, z jakimi przeciętny człowiek kiedykolwiek będzie miał styczność. Tej z linii lotniczych (tych tanich - Ryan, Wizz, EasyJet) nie czytałem, ale mam około 99% pewności, że pokrywają ekstremalnie wąską grupę sytuacji, w których cokolwiek by Ci się należało.

Idąc do normalnej firmy zajmującej się ubezpieczeniami (np. Generali, Warta czy wspomniane przez Ciebie PZU) możesz sobie wybrać na co
@zdechly_jez: Dokładnie :) Czasem trzeba wiedzieć, gdzie kliknąć, żeby nie zapłacić dodatkowo, bo tanie linie zarabiają właśnie na takich ludziach, którzy czegoś nie dopatrzą i dopłacą. Poczytaj Biblię Pasażera na dobry początek, rozwieje wiele wątpliwości.
@szczepqs: Też jestem początkujący, ale bezpośrednio na stronie masz zawsze oficjalne informacje. A ryanair całkiem nieźle radzi sobie z 'ekspozycją' swoich tańszych biletów. No, ale z przesiadkami racja, do takich rzeczy się nie nadają