Wpis z mikrobloga

Mirki czy też uważacie, że w polskim internecie brakuje dobrego portalu informacyjnego? Za chwilę subiektywnie opiszę to co mamy:

- Onet, Wp, Interia, Dziennik- gówno - straszenie i denerwowanie kłamliwymi tytułami

- Gazeta.pl - strona dla lewaków, hipsterów i lemingów. Albo ocieka antypolskimi artykułami, albo gejami. Tuba propagandowa PO i SLD.

- TVN 24 - tuba propagandowa PO i PSL i Palikota.

- natemat.pl - strona miała potencjał. Teraz niestety królują tam artykuły o niczym, albo o intrygującym tytule, ale treść to parę zdań.

- PAP - wyprane z jakichkolwiek emocji informacje. Czyste fakty. Moim zdaniem portal bez publicystyki, nie ma sensu. PAP to agencja i to zrozumiałe, ale ich serwis informacyjny moim zdaniem nie ma racji bytu.

- niezalezna.pl - strona dla ultraprawaków. Albo ocieka artykułami jadącymi po PO mocno na wyrost, tuba propagandowa PiS. Dobór artykułów niepolitycznych kompletnie nieudany albo randomowy.

A ja bym chciał takiego portalu, w którym redakcja ma w dupie PO, PiS, SLD, PSL, bo dla nich to wszyscy złodzieje i krytykuje wszystkich po równo. Strona, gdzie nie ma tematów z marginesu typu: geje, antypolskość, tropienie Żydów i lustracja 7 pokoleń. Jednym słowem - portal z dobrą, krytyczną polityką wobec każdego polityka, bez marginalnych tematów + wybór naprawdę ciekawych tematów ze wszystkich regionów.

Teoretycznie można sobie tak skonfigurować google news, ale to cały czas będzie zasysało z innych serwisów z ich ideologią.

Jako, że nie widze światełka w tunelu, że coś takiego się pojawi, to chciałbym sam takie coś stworzyć. Ale sam nie dam rady. Może ktoś chciałby wspólnie zrealizować taki projekt? Posiadam ogromne know-how, nie posiadam pieniędzy ani ludzi.

#kiciochpyta #internet #pytanie #portaleinformacyjne #nowyportalinformacyjny
  • 23
@Paplo: a raczej Wipler24.pl - nie mam nic do niego, popieram go, ale polityka na Wykopie to dno i muł. Nasladownictwo niezalezna.pl i spina na TVN 24. A ja napisałem jak widzę dobrą politykę.
@Fagaldo_Antonio:

A ja bym chciał takiego portalu, w którym redakcja ma w dupie PO, PiS, SLD, PSL, bo dla nich to wszyscy złodzieje i krytykuje wszystkich po równo. Strona, gdzie nie ma tematów z marginesu typu: geje, antypolskość, tropienie Żydów i lustracja 7 pokoleń. Jednym słowem - portal z dobrą, krytyczną polityką wobec każdego polityka, bez marginalnych tematów + wybór naprawdę ciekawych tematów ze wszystkich regionów.


opisałeś wykop xD
@Fagaldo_Antonio: Znaczy się ma być tuba propagandowa KNP?

PAP spełnia wymagania i daje same fakty. Jak coś ma mieć zabarwienie emocjonalne i po kimś jechać, to będzie do końca rzetelnie (i w końcu będzie później "tubą propagandową" tych po których nie jadą).

Ale ogólnie powodzenia.
@Fagaldo_Antonio: Może trochę nie na temat, ale i tak to napiszę. Nigdy nie zrozumiem ludzi którzy żądają obiektywizmu od mediów. Obiektywna jest jedynie statystyka. Radzę filtrować treści, albo wręcz przeciwnie, czytać wszystko, po to, żeby mieć szerszy pogląd na sytuację.
@demagog: nie chodzi o obiektywizm, chodzi o skrajności. Dzisiejsze media informacyjne informuja tylko o skrajnościach w sposób skrajnie emocjonalny. Bardzo mocno opowiadając się po czyjejś stronie. Chodzi mi o to, by nie odczuwać sympatii politycznych redakcji podczas czytania każdego artykułu.
@Fagaldo_Antonio: Jeśli chodzi o mnie, to z serwisów internetowych korzystam jedynie ze względu na rubryki sportowe. Jeśli chodzi o politykę, gospodarkę itd to jednak wolę dzienniki. Staram się codziennie przeczytać Wyborczą (pomijając artykuły nachalnie propagujące homoświatopogląd) i raz na jakiś czas Rzepę. Moim zdaniem te dzienniki są świetnymi źródłami informacji i wbrew ogólnej opinii nie są tubami propagandowymi polskich partii.
@demagog: wyborcza.pl a gazeta.pl to co innego. Tylko widzisz. Chodzi o pewną różnicę. Jak coś się dzieje, to portal informacyjny podaje to natychmiast. Jak program na żywo w TV. Internetowa gazeta natomiast nie śpieszy się tak. Zbierze informacje, komentarze i publikuje.

A ja cały czas piszę o portalu informacyjnym, gdzie wszystko się dzieje tu i teraz. Jak program telewizyjny na żywo.
@demagog: tak o brejkin niusach, tylko, że widzisz. Portale dobrze funkcjonują, gdy coś się dzieje wielkiego - katastrofy, duże wypadki, itd... ale jak jest dzień jak co dzień, to jest to co opisałem w pierwszym poście.

@Misaki: komiks na stronie pokazuje, że politycznie to kolejny prawicowy portal