Wpis z mikrobloga

Chcesz się uczyć rysować? Obserwuj tag: #rysowaniezrezixem

Lekcja 6 Dzień 3

Ten wpis będzie krótszy. Ale myślę, że coś wam uświadomi :)

Na większości filmów podanych przeze mnie w ostatnim wpisie, rysowane są pozy z przodu.

Jednak, gdy przychodzi nam rysowanie sylwetki, to już sprawa się komplikuje. Bo generalnie zdarzeń, kiedy nasza postać stoi przodem do widza jest mało.

Głównie wykorzystuje się wcześniej przedstawione poradniki do stworzenia "koncepcji" postaci. Najczęściej z różnych perspektyw.

To, co naprawdę przykuwa uwagę, to sceny akcji. Co widzimy na trailerach do filmów? Akcję!

Taniec! Postacie w ruchu! Szybka jazda samochodem! Rozmazany tylny plan!

Spróbujcie wykorzystać zdobytą wiedzę, do narysowania obrazka w załączniku.

To może być problematyczne. Postać jest w ruchu. Posiada ona specyficzną lekkość.

I to może być najtrudniejsze do odwzorowania.

I to jest też dobry test. Bo ciężko by było przerysować tą postać bez wstępnego szkieletu, linii pomocniczych :)

#rysowanie #rysujzwykopem
R.....x - Chcesz się uczyć rysować? Obserwuj tag: #rysowaniezrezixem 



Lekcja 6 Dzi...

źródło: comment_hM5sTPF9ZuAkeuAxgeCjH7c6FtXpa0W9.jpg

Pobierz
  • 11
@sohee: Z YouTube, z for dyskusyjnych, z książek.

Jak masz jakiś komentarz, co opisuje źle, co źle określam, co źle tłumaczę to słucham :)

W pierwszym wpisie pisałem, że to, czym się dzielę w tagu, to wiedza, którą nabywam systematycznie.

Uczę się, a przy okazji dzielę się tą wiedzą z innymi.
@Rezix: Nie mowie, że piszesz bzdury. Po prostu wartościowe dla mnie byłyby wpisy osoby, która zna się na rzeczy a nie powiela coś z innych stron. Ale nie muszę tego czytać i wszyscy będą zadowoleni.
@sohee: @zupa_z_kasztana: Dobra. To już wiem, co jest do poprawy :)

Zluzować gatki i mówić na luzie.

Z przykładami jest taki problem, że jak teraz więcej rysuję, to po prostu się ich wstydzę xD

Poza tym bym musiał każdą kartkę oddzielnie skanować, a potem wrzucać na Imgur., bo na wykopie byłby za duży spam.
@Rezix: No może rób wpisy z trochę mniejszą częstotliwością? No i nie wstydź się, ja swego czasu też wrzucałam do sieci najbrzydsze potworki, ale ludzie robili mi overy i dużo się dzięki temu nauczyłam. Nie żałuję.