Wpis z mikrobloga

Czy jakiś szanowny Mirek-przedsiębiorca byłby skłonny zatrudnić mnie na umowę zlecenie z minimalną stawką? Szykuje mi się mała operacja w grudniu, a dobrowolne ubezpieczenie w NFZ trochę drogo wychodzi, tym bardziej, że termin mogą mi znowu przełożyć. :/ Jakby co, to mogę przyjąć jakieś faktyczne zlecenie w webdev/php, tylko od 5 grudnia przez ok. tydzień nie mógłbym pracować.

#przysluga #pytanie #jakzyc #prosba #praca
  • 6
  • Odpowiedz
  • 1
@gienek_: umów się z kimś, że cie zatrudni tylko na ten jeden miesiąc leczenia. Kase oddasz (czy w ogóle jej nie dostaniesz :v), składkę zapłać sobie sam. No chyba, że nie masz hajsu na składkę to tu problem.


A urząd pracy? Nie wychodzi w gre?
  • Odpowiedz
@Traviu: nie wiedziałem, że mogę sobie taką umowę podpisać z osobą fizyczną i sam opłacić składkę, dzięki za info. :) Hajs mam, tylko 350 zł na ubezpieczenie dobrowolne co miesiąc trochę by mnie bolało obecnie. Nie orientowałem się w tym w ogóle, poprzednio byłem zatrudniony w normalnej robocie na umowę o dzieło oraz dodatkowo zlecenie na 100 zł, by mieć właśnie zdrowotne, a koszt dla pracodawcy był znikomy. Sądziłem, że
  • Odpowiedz
  • 0
@gienek_: szkoda z tym UP.

Co do rozwiązania, które opisałem. Nie wiem jak to działa dokładnie. Może nie opłacisz samodzielnie składki, ale zwrócisz ją też pracodawcy. Nie masz jakiegoś znajomego mającego firmę jakąś? Stracisz wtedy tylko koszt składki, a pracodawcy zwrócisz to co "zarobiłeś". Niezbyt legalne ale nikt się nie zorientuje.

Znam kobiety, które tak robiły by mieć ubezpieczenie. Niby gdzieś tam były zatrudnione, kasę zwracały pracodawcy z ubezpieczeniem, po
  • Odpowiedz
@Traviu: właśnie niestety znam co najwyżej ludzi z jednoosobowymi działalnościami i "rodzinną" księgowością, i nie chce im się bawić w rozliczanie takiego zatrudnienia, co ja też rozumiem. W każdym razie, dzięki jeszcze raz za zainteresowanie, jakoś to rozwiążę. :) Pozdrawiam.
  • Odpowiedz