Wpis z mikrobloga

Do wszystkich lękających się kupowania zegarków #mvmt ze stanów. Dostałem kilka wiadomości odnośnie reflinków, więc podzielę się z Wami moją historią #coolstory

Kupiłem black/tan, czyli czarna tarcza i skórkowy brązowy pasek. Miałem 10$ zniżki (służę refem). Przelałem przez PayPal 85$. Czekałem trochę, bo akurat nadziałem się na 'out of store'. (*) Ale jak tylko wróciły na stan, sprawy działy się błyskawicznie. Czas na kalendarium:

Sobota - Dostałem @, że paczka przekazana do kuriera DHL.

Poniedziałek - Na stronie DHL sprawdziłem traffic - kurier odebrał zegarek od MVMT i ruszył w podróż z Filadelfii na Mazowsze ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tego samego dnia dostałem SMS od DHL, że paczka będzie poddana kontroli celnej. W SMSie był @ agencji celnej DHL, z którą miałem się skontaktować. Dostałem wzór pisma do wypełnienia. Podałem kwotę (95$ !) i napisałem, że zegarek jest do użytku prywatnego. Odesłałem foto pisma tego samego dnia.

Środa - Paczka była już u mnie. Cła nie było (**), było tylko 73zł pobrania, jako podatek VAT.

Podsumowując, paczka ze Stanów szła 2 DNI, więc ta darmowa wysyłka to nie najtańsza #cebula, tylko droższa opcja kuriera. Zegarek kosztował mnie ~350zł i nie żałuję!

Przed zakupem polecam sprawdzić sobie wymiary na stronie, wyciąć papierowy model i przykleić sobie na rękę. Ma dosyć dużą tarczę, nie każdemu to może odpowiadać!



Kilka tagów, jeśli któryś jest zastrzeżony, jak .programowanie, to przepraszam #zegarki #zegarkiboners #zegarek #watchboners #chwalesie #pokazzakupy
TheSocialOne - Do wszystkich lękających się kupowania zegarków #mvmt ze stanów. Dosta...

źródło: comment_DywXkJSZGOxrxiU7nxqyuhbdS5lpSkw6.jpg

Pobierz
  • 28
Dopiszę tylko, że Made in China, ale pasek nie jest z gównoskóry. Sam zegarek wykonany jest bardzo porządnie, nie jest to na pewno szajs z aliexpress.

Wiadomo, co kto lubi, ale w podobnej cenie można dostać Casio Edifice, który moim zdaniem się nie umywa do tego sikora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@t3rmi: Fakt, zdjęcia telefonem tego nie oddają.

Wskazówki i kreseczki godzinowe są połyskujące, więc przy najmniejszym świetle widać ich zarys. Na drugim zdjęciu widać to przy godzinie 2, 3, 9 i 10. Bez problemu można odczytać.
@komunikatywny: Takie jest po prostu moje zdanie. Tarcza Edifice ma mnóstwo znaczków, symboli, danych, które fajnie wyglądają na zdjęciu, a na ręku musiałem kilka razy sprawdzić godzinę, żeby doszukać się tam odpowiednich wskazówek. Miałem wrażenie, że straszny chaos tam panuje. Ponadto szukałem czystej, minimalistycznej tarczy, bez tego nowoczesnego zgiełku barometrów, stoperów, baterii słonecznych itp.