Wpis z mikrobloga

@Porucznik_Sleep: Ja bardzo się cieszę, że spróbowałem yerby. Fajnie działa, fajnie się popija. Lubię ją. Rozumiem jednak też tych, którzy mówią o smaku petów. Na początku wrażenie nie było szałowe. Z dziewczyną przekonaliśmy się tak naprawdę po kilku razach.
@Porucznik_Sleep: mi yerba smakuje i do tego działa jak kawa

jak by nie smakowała to bym nie pił na siłę wmawiając że się przyzwyczaję

ale trzeba przyznać że smak ma specyficzny i nie każdemu podpasuje (tak jak z whisky)
@Porucznik_Sleep: Ja zawsze odpowiadam na to pytanie w ten sposób. Każdy będąc dzieckiem gdy po raz pierwszy spróbował kawy dziwił się jak taki syf mogą pić dorośli. Jednakże z biegiem czasu większość polubiła smak kawy. Tak samo wygląda sprawa z yerbą. Trzeba po prostu nauczyć się tego smaku. Ja po 5 latach picia uwielbiam jej smak.

Żeby za bardzo nie zrazić się do smaku proponuje zacząć od jakiejś smakowej, ew. można
@Porucznik_Sleep: za pierwszym razem jest okropna, zwłaszcza jeśli zrobisz za mocną :D mi smakowa nie posmakowała wcale (Amanda pomarańczowa), smak był okropnie sztuczny i nie pasował, więc może kup sobie smakową i niesmakową, zobacz co Ci bardziej odpowiada. W sumie mi nie smakowała nawet yerba z miodem i wolałam czystą, ale też nie lubię psuć sobie smaku dobrej herbaty cukrem, może dlatego :D

Na początku kupowałam zestaw dla dwojga, pierwszą yerbę
@Porucznik_Sleep: Kup bombillę z bambusa, ale sam zmajstruj ze słomki do napojów, do tego niewielką ilość yerby i sprawdź. Jeśli nie masz dużej tolerancji na gorzki smak to raczej Ci nie podejdzie.

EDIT Opisz swoje wrażenia jak już spróbujesz.