Wpis z mikrobloga

#gry #pcmasterrace

Panowie i Panie, korci mnie strasznie co by pograć w tytuły, gdzie rozwiązuje się zagadki logiczne.

X lat temu grałem w parę tytułów z serii: "jesteś detektywem, ekscentryczny milioner po swojej śmierci zostawił rodzinie dobytek ale żeby dostać się do np. kosztowności, które po sobie zostawił trzeba rozwikłać szereg zagadek/łamigłówek znajdujących się w domu".

Wszystkie te gry były z pierwszej osoby, zazwyczaj "point & click", chyba tylko jedna z nich miała opcję płynnego poruszania się po domu.

Nie było żadnych stworów czy osób, które mogły Cię zabić.

Czy jest ktoś na tyle łaskawy żeby podać mi choć jeden tytuł takiej gry bo bardzo mnie ciśnie na rozwiązanie paru zagadek.
  • 15
  • Odpowiedz
@BorchTrzyKawki: Nie, nie o to chodzi, Jack jest zwykłą przygodówką.

Te o których piszę były znacznie mroczniejsze i zazwyczaj opierały się na podróżowaniu w domu lub okolicznych terenach.

Ale dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@n0xx: ja milo wspominam gre machinarium. Co prawda nie bylo tam zagadek detektywistycznych ale musiales wymyslic jak przedostać sie dalej malym robotem przy pomocy roznych elementów otoczenia.taki klasyczny point and click
  • Odpowiedz
@sabusro: Machinarium znam i polecam jak najbardziej, też fajna klimatyczna ale to nie to "co tygrysy lubią najbardziej" :)

Te gry o których piszę były prowadzone z perspektywy pierwszej osoby.

@xolur :)
  • Odpowiedz
@franaa: No właśnie tu jest pies pogrzebany bo właśnie szukam tych co nikt ich nie pamięta :)

@xolur - Dark Fall Lost Souls to też może być ciekawe.

//edit Choć i tak ciągle nie mogę znaleźć tej z największą ilością
  • Odpowiedz
@Dolan: Przy wczorajszych poszukiwaniach ją przejrzałem ale niestety nie znalazłem tam tej gry, którą szukam.

Co nie zmienia faktu, że z pewnością innym się przyda.
  • Odpowiedz