Wpis z mikrobloga

To co mnie #!$%@?.

Że słucham ludzi czy tez muzyki,gdzie słowa dosadnie krytykują politykę,ustrój taki to a taki,polityków i całą masę "takich" i to od lat.

I nikt nie ma chęci postawić na szali swojego wizerunku,szacunku,dorobku by spróbować odnowić,naprawić,wyleczyć nasz kraj. Więc #!$%@? jaki jest sens tego wszystkiego? Kasa???

Jedyny Paweł Kukiz chce coś zmienić,i #!$%@?ę tu od jego pomysłów,idei czy wiary. Jest tylu znamienitych artystów począwszy od Kazika,który ni #!$%@? w błocie nie chce się ubrudzić(jestem z nim od pierwszej płyty) czy BigCyce,Maleńczuki i wielu innych, nawet Linda co pięknie wypowiadał się o powstańcach (niby nie ma nic wspólnego ale jednak dał upust ze łzami w oczach). Daję im zwycięstwo dziś i teraz gdyby trzymali się swojego.Nie ma siły politycznej,która mogłaby to powstrzymać.Tego nikt by nie powstrzymał:)

O co tak naprawdę chodzi? Żeby tak #!$%@?ć do tłumów co jest źle? Czy moż nie mają pojęcia pojęcia że samemu mogą czegoś dokonać? No chyba że tak nie jest, W co nie wierzę ja!

Dlaczego nie wezmą się w szyki,może chwilowo zastopować swoją z twórczość i dokonać czegoś naprawdę ważnego (nie umniejszając ich roli w naszym życiu doczesnym)?

Gdzie oni są,dlaczego nie wypowiadają się publicznie? Chcemy znać wasze zdanie!!!

To co dzieje się teraz na naszej arenie politycznej i zwykłego człowieka to jest zwykła tragedia.

Wierzę w rewoltę choć jej nie pewnie będzie.Chcę wracać do kraju,do rodziny,znajomych. Uwierzcie że nie ma dla mnie i moich dzieci opcji życia w Polsce na dzień dzisiejszy.To jest #!$%@? smutne. Jasne że mogę wrócić i kupić mieszkanie,"otworzyć firmę" i dać się państwu #!$%@?ć.Lecz nie ma w tym logiki.

Znam pięć rodzin które postanowiły wrócić do Polski i to tylko z mojego,małego irlandzkiego miasta(40tyś) i trzy już wróciły do Irlandii z opowieściami dziwnej treści lecz mi tego nie oceniać.Pozostałe pary/rodziny odradzają jakiekolwiek rozważania o powrocie.

No nic mi nie mówcie że my nieudacznicy co nie radzili sobie w kraju to uciekli z Polski. Śmiecham gdy czytam takie bełkoty.Wybieram dobro dla mnie i mojej rodziny. W sercu Polska.

Gdzie jesteś mój Kaziku,Wojciechu Młynarski itd,dopisałbym Grechutę i Kaczmarskiego choć po nich tylko ich twórczość pozostała.

Wylałem swoje żale,

nie chciałem tego wcale,

posypały się korale,

spontanicznie niebywale.

Czekam waszych wpisów,minusów czy plusów,

Ogarnę hejtusów,mirusów i rusów,

Nie chcę #!$%@? bo to mnie męczy,

Nawet nie pisz jak jesteś zwolennikiem tęczy.

Idę się napić,choć mam to pod kontrolą,

Są takie chwile że łzy jak ostrze bolą,

Ci znani co słuchamy to tylko tak gadajo

Jak przyjdzie co do czego to głowę w piach chowajo:(

IroL
  • 11
Nieistotne jak jest postrzegany ważne że coś robi. Wie że coś robi dla dobra państwa. Nie znam jego programu do końca ale czy chce źle?
@IroL: Zbuduj coś, a potem stań przed dylematem zamoczenia tego w gównianej polewie polityki, tylko po to by prawdopodobnie nie zdziałać zbyt wiele. To jest z wielu powodów bardzo skomplikowane, a pierwszym pytaniem niech będzie - czy Ty rzuciłeś wszystko z dnia na dzień aby ratować świat? Każdy może naprawdę dużo i nie robi nawet 5% z tego, dobrze jest zastanowić się czemu właściwie tak jest.
@IroL: Zresztą artyści to bardzo niestabilny materiał. Ich zaangażowanie w politykę szybko skończyłoby się tak, jak w przypadku Kukiza. Chce dobrze, ale co z tego że chce, skoro jest oderwanym od rzeczywistości świrem? Adamek też chciał dobrze, co z tego? Nie nadają się do tego, nic innego nie ma tu znaczenia, poza tym że możemy za to obdarzyć ich odrobiną sympatii i uśmiechem politowania.
@Kaba___JK: Źle mówisz,nie na darmo przytaczam artystów którzy wg mnie mogliby.Ja nie dokonałem rzeczy które są choćby namiastką by zostać osobą znaną/publiczną żeby myśleć że mogę coś zmienić. O to mi chodzi.

Wyobraź sobie teraz ich właśnie w domu z pilotem w ręku oglądających jakieś news-y.

Nie wiesz czy płaczą ,śmieją się czy #!$%@? wie co?
@Kaba___JK: Oj proszę ja Cię nie porównuj mi tu Adamka do np Kazika.Intelektualna przepaść stary a nawet jeszcze głębiej. Adamek to była marionetka PISu i każdy o tym wie. Proszę bez takich.
@IroL: Nie porównuję postaci, tylko sięgnąłem po skrajny przykład kontrastu intencje/efekt. Kazik moim zdaniem mógłby o wiele więcej niż choćby Kaczmarski, wielki artysta, ale postać z problemami emocjonalnymi i dosyć autodestrukcyjna, z tego co kojarzę. (dość powszechny problem) Tacy ludzie w żadnym wypadku nie nadają się do twardej, cynicznej walki, a tego wymaga polityka. W ogóle niewielu artystów moim zdaniem mogłoby przejść taką drogę, bo ona wymaga twardego stąpania po ziemi
@IroL: Dmowski też tak mógł powiedzieć, a to dopiero dziś mamy prawdziwe możliwości zdalnego działania. Zresztą brak pomysłu nigdy nie jest usprawiedliwieniem bierności, ale tak jak pisałem - też jestem winny pod tym względem. Tylko że ja już straciłem wiarę w ten kraj, (a raczej w możliwość odwrócenia pewnych szkód) ale to nie temat na wątek poboczny.
@IroL: W każdym razie, bez obrazy, ale uważam że nie jesteś na pozycji by pisać że #!$%@? Cię brak działania u innych i sugerowania że lecą oni na kasę. To jest tzw. postawa roszczeniowa.