Wpis z mikrobloga

Na wstępie dla najbardziej zaplusowanego komentarza pod tematem i na temat wyślę 10 zł przez paypal na piwo w podzięce za trafne rady.

Ostatnio coraz częściej myślę o zmianie pracy. Po skończeniu studiów informatycznych brałem co leci aby się usamodzielnić już w pełni. Udało się choć obecna praca nie przynosi mi satysfakcji pod względem rozwoju (wręcz się uwsteczniam), ani pod względem finansowym. #zielonagora daje pewne perspektywy, problem w tym, że jestem początkujący w programowaniu w C#, .NET, SQL (hobbistycznie arduino). W końcu każdy wie. że skończona uczelnia czy jakieś tam programowane w domu to nie to samo co profesjonalne programowanie.

Tak więc jak budować zaplecze własnych umiejętności i na co postawić nacisk? Co zrobić aby choć będąc nowicjuszem być chętniej branym przez pracodawców? Nie muszę zmieniać pracy na już, ale chciałbym to uczynić tak w około pół roku.

Obecnie pracy szukałem na olx czy pracuj. Może lepszy było by coś bardziej profesjonalnego typu LinkedIn czy Goldenline?

#goodguyrecruiter #rekrutacja #it #zielonagora #programowanie
  • 32
  • Odpowiedz
jak budować zaplecze własnych umiejętności


@Lukasq: Samemu bradzac sobie rece kodem

na co postawić nacisk?


@Lukasq: Na samodzielne rozwiazywanie problemow (czytaj: z pomoca dokumentacji i googla)

Co zrobić aby choć będąc nowicjuszem być chętniej branym przez pracodawców?


@Lukasq: Praktyki, staze, projekty spolecznosciowe, wlasne rzeczy na githubie (byle nei swiadczyly przeciwko Tobie)

LinkedIn czy Goldenline?


@Lukasq: Lnd jesli planujesz dalej niz tylko w PL, Golden to tylko PL.
  • Odpowiedz
@Lukasq: Olej te wszystkie portale i rozwijaj się tak, żebyś poczuł się naprawdę płynnie w czymś konkretnym a wtedy - wiedząc na co Cię naprawdę stać poszukaj tej roboty. Myślę, że chcąc i mając głowę na karku wystarczy Ci te pół roku.

  • Odpowiedz
@msq: @MasterSoundBlaster: No rzeczywiście głupio trochę bo nie wiem dlaczego zamiast go zawołać brałem jego tag. Głupio mi. :/

@kielonek: @silent_digg3r: Dzięki za słowa otuchy. Gdyby nie one już dawno bym usunął. :D

@takjakby23: @emmmsi: @msq: @mazursky: Ciągle coś robię. Szczególnie teraz wziąłem się za języki obce, powtarzam angielski i niemiecki (czytam sobie książki, które czytałem po polsku i słucham słuchowisk radiowych np: bbc)
  • Odpowiedz
@szasznik: Jakbym programował to by się cieszył. Długa historia, ale przyjmując się myślałem, że będzie więcej IT, miał być informatyk administrator. Jest co najwyżej modyfikacja szablonów allegro z użyciem html, wrzucanie zdjęć przez ftp.
  • Odpowiedz
@Lukasq: jak znasz trochę C# to idź do rozwiniętej firmy, która to robi i szuka młodych. Chętnie cię przyuczą, bo wiedzą ile kosztuje senior. Dla firmy zawsze lepiej nauczyć młodego niż zatrudniać kogoś doświadczonego. W ten sposób można się fajnie rozwijać. W #zielonagora dużo firm pisze w .NET dlatego nie będziesz miał z tym problemu. Trzeba tylko umówić kilka rozmów kwalifikacyjnych w krótkim czasie żeby wybrać najlepszą ofertę.

Jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@Lukasq: i jeszcze anegdotka - znajomi co szukali własnego miejsca w ZG, pracowali w jednej firmie tylko po 1-2 lata, w końcu stwierdzili że nie ma już innych firm do których mogliby aplikować. Na szczęście, jeśli nie palisz za sobą mostów, często przyjmie cię któryś z dawnych pracodawców, bo byłeś wdrożony, sprawdzony, a jeśli nie mogą znaleźć nikogo lepszego to zaproponują nawet większe wynagrodzenie.

No ale żeby coś sobą reprezentować to
  • Odpowiedz
@majorponury: Zielona nie jest taka zła. Miasto fajne, komunikacja miejska super, ofert tutaj są. Miasto mi odpowiada. To też nie jest tak, że nie chce wyjechać. Zostałem w Zielonej dla dziewczyny i chce tutaj dla niej zostać bo jakoś nie widzi mi się związek na odległość. Nie oczekuje od razu kokosów, tym bardziej, że dobrze wiem, że jestem dla pracodawcy inwestycją w ciemno.

Dzięki za pierwszą naprawdę fajną odpowiedź. Dziś wezmę
  • Odpowiedz
@Lukasq: jeszcze teraz szybko przejrzałem profile znajomych, wielu z nich jest developerami C# w MetaPack.

Grunt to pójść do takiej firmy i powiedzieć "chcę u was pracować, mam motywację". No i nie odkładać tego na później. Napisać dobre CV i po prostu się zgłosić. Tak więc powodzenia!
  • Odpowiedz