Wpis z mikrobloga

siema miraski, mam dylemat. Byłem dzisiaj w sklepiebiegacza na tej analizie/badaniu stopy i zaproponowali mi buty: Nike Vomero 9 jako że mają dużą amortyzację a ja ważę ~99kg.

Znawcy tematu znają cenę tych butów (550zł u nich, na allegro około 400zł () ) która niestety mnie przerasta.

Jakaś tańsza alternatywa może? I czy jest sens kupować buty za 300-500zł na sezon zimowy gdzie jednak co trening buty będą przemoczone od deszczu/śniegu?

#bieganie

#bieganiesprzet
  • 13
@n4nowaty: kupiłem i są zajebiste... kwestia czy masz zamiar dużo biegać? Jeśli nie to sądzę, że z niższej półki cenowej by się coś wybrało. Po drugie tak na prawdę tu chodzi o zdrowie Twoich kolan i bioder więc wybór jest Twój.
@n4nowaty: mam 2 pary zimówek i ogólnie buty spoko ale nie dałbym 500 zeta. obie kupiłem w grudniu w promocjach (jedne za 200 z hakiem, drugie za 270pare bodajże, oryginalnie po 500+). Sklepbiegacza cenię za obsługę ale ostatecznie nic tam nigdy nie kupiłem bo ceny zabijały i zero takich mocnych promocji j.w.
@n4nowaty: Sklep Biegacza ma bardzo wysokie ceny, wyższe niż w innych sklepach, więc najpierw zrób rozpoznanie po intersportach, sklepach firmowych nike i innych sportowych. Na 100% da się taniej znaleźć ;) Przez allegro bym nie ryzykowała, chyba że u sprawdzonego sprzedawcy.
@n4nowaty: wodzu napisz nam czy to jest nadwaga i jak spora, czy po prostu jestes duzy chlop?

Jesli nadwaga to zastanow sie nad zastapieniem poki co biegania marszem. Nawet najlepsze buty nie zapewnia ci 100% ochrony przed zrobieniem sobie krzywdy, jesli twoj organizm nie jest przywyczajony do tego typu wysilku, to rzucanie sie od razu do biegania nie jest najlepszym pomyslem.

A do marszow marszobiegu nie potrzebujesz pro butow, rzeczy z
@schiri: za damke

@PurpleHaze: dzisiaj akurat byłem na analizie składu ciało w SportFactory Bydgoszcz. Jestem na redukcji od lipca ( narazie schudłem 16kg). Biegam co drugi dzień około 15km (raz 13, raz 17 a czasami 21 nawet machnę - ale już dupa boli po tym ;] ). Zrobię jak mówisz, pójdę jeszcze do inter-sportu bo też robią w BDG. I poszukam jeszcze kilku innych punktów. Trzymaj zdjęcie poglądowe aktualnej "formy"
n4nowaty - @schiri: za damke

@PurpleHaze: dzisiaj akurat byłem na analizie składu ci...

źródło: comment_mREkUSoFPTxbQExYysgMOCSs1mIJte8r.jpg

Pobierz
@n4nowaty: chwytam czyli jestes raczej juz w temacie, a nie "biegam od tygodnia giev buty".

Proponuje z takim topikiem pocisnac na bieganie.pl/forum albo sprobowac znalezc podobny w dziale buty

Mi ciezko cokolwiek polecic, ale napewno wybor jest szerszy niz jedne butki za 400-500pln.
@n4nowaty: Zaproponowali Ci najtańsze rozwiązanie pod względem Twoich parametrów. W sumie mogli Ci próbować wcisnąć Energy Boosty lub Nimbusy.

Odnośnie innych możliwości: wszystko zależy od tego ile kilometrów średnio pokonujesz w tygodniu, po jakiej nawierzchni biegasz i czy miałeś jakiekolwiek problemy z układem mięśniowo - szkieletowym.

Jeżeli ciągle tracisz na wadze, biegasz po leśnych ścieżkach a Twój kilometraż nie przekracza 40 kilometrów tygodniowo, można pokusić się o buty z niższej półki.
@Jaaqob: Jestem w dalszym ciagu na redukcji. Teraz wiadomo ze wolniej juz troche leci w dół ale i tak musi spadać bo bilans kcal na minusie.

Biegam co drugi dzień czyli 3 albo 4 treningi tygodniowo, każdy po okolo 13km (min 10, max 16) chyba ze czuje sie na silach ze znajomym to polmaraton zrobimy.

Trasa to 100% asfaltu, na chwile obecna biegam w dosyć mocno zuzytych Nike air flex2 prawdopodobnie.
n4nowaty - @Jaaqob: Jestem w dalszym ciagu na redukcji. Teraz wiadomo ze wolniej juz ...

źródło: comment_1PJd3tfO4UnsC0LiRwb8flas7o13GfMh.jpg

Pobierz
@n4nowaty: Buty na pewno do wymiany. Na Twoim miejscu miałbym dwa wyjścia: przebolałbym i wydał 400 złotych, bo to inwestycja na co najmniej 1200 kilometrów lub przewertował internet wzdłuż i wszerz i znalazł promocję na starszy model butów, który jest zgodny z Twoimi parametrami.
@Jaaqob: myślę że ostatnie pytanie i więcej zawracać gitary już nie będę ;)

Wszystkie swoje buty noszę w rozmiarze 47 (30,5cm wkładka), aktualne biegowe te co wyżej pokazywałem również są w rozmiarze 30,5cm. Lecz po ich 'zużyciu' zacząłem mieć problemy z palcem obok największego palca na prawej stopie - paznokieć robi się czarny i z czasem schodzi. Z tego co wyczytałem to wina zbyt małego obuwia. Następne buty kupować 0,5cm czy
@n4nowaty: Pół centymetra więcej, ale najlepiej upewnij się i przymierz również o centymetr większe. Każdy model jest innej szerokości na palcach. Najszersze są Nike, więc Vomero byłyby dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

- Free 5.0 nie mają w ogóle amortyzacji, więc na pewno odpadają.

- Flex Experience do tej pory nie znałem, ale z tego, co przeczytałem to bardzo niska pólka.

- Dual Fusion to jeden z najniższych modeli Nike dla stopy