Wpis z mikrobloga

Gościa który zezwolił na wypuszczenie Lolipopa powinni zwolnić.

Będzie ostry ból dupy.

1. Wydajność. Oh, poprawiliśmy wydajność, Android jest teraz tak szybki WOW. Przełączanie między aplikacjami trwa dłużej, samo włączenie przełącznika aplikacji trwa dłużej niż na 4.4. Dodatkowo, chrome się #!$%@? przy więcej niż 2 zakładach które nie są obrazkami.

2. Kolory Lubisz kolory? Nie? To polubisz, bo WSZYSTKIE akcenty są kolorowe. Ustawienia: zielone z białym. Panel powiadomień: Ciemno zielone z białym. Zegarek: różowy z fioletowym. RÓŻOWY (_ )

3. Ekran blokady Miałeś fajne widgety na ekranie blokady? Kalendarz, pogoda, zadania do wykonania były dostępne bez odblokowywania telefonu? Zapomnij. Teraz masz powiadomienia i tylko powiadomienia. Nie są Ci potrzebne? No peszek. Miałeś dużo trwających powiadomień? Tak, masz je wszystkie na ekranie blokady - wszyscy tam są: Skype, Tasker i cała masa innych aplikacji które trzymają powiadomienie w belce.

Masz tablet. Zawsze rysowałeś wzór jedną ręką. Też zapomnij. Punkty do rysowania wzoru są w innym miejscu i dużo bardziej oddalone od siebie.

Przeciągnij pod niewłaściwym kątem i odpalisz aparat. W tablecie. I nie, nie da się tego wyłączyć. A, i jeszcze każdy Ci może wyłączyć dostęp do internetu bez odblokowywania telefonu, albo przyciemnić ekran.

4. Przełącznik aplikacji. Masz dużo aplikacji które chcesz zamknąć? Trochę Ci to zajmie, bo po zamknięciu każdej jest lag. Czasami jest krzyżyk, ale najpierw musisz przeciągnąć kilka aplikacji - dopiero się pojawi. Po za tym, podglądy aplikacji są ucięte w połowie i są wielkie na prawie pół ekranu.

Trzymasz tablet w poziomie? Przełącznik aplikacji jest IDEALNIE na środku, tak żebyś czasami kciukiem nie dosięgnął.

Jeszcze ciekawostka: w przełączniku pojawiają się aplikacje które zamknąłeś dawno temu. Z każdym wciśnięciem przycisku masz szanse odkryć nową aplikacje. Ja dostałem: System Android, Informacje o aplikacji, Zegar i kilka aplikacji które odpalałem WCZORAJ i zamknąłem wcześniej.

5. Głośności i priorytety. O, ustawie sobie, żeby tylko wybrane aplikacje mogły pokazywać powiadomienia. Nie chce żemy Skype mi plumkał. Nooo nie, jednak może, mogą wszystkie, chociaż, że nie mogą. Są 3 trzyby: nic (nawet budziki), wszystko i... wszystko. Chcesz zmienić głośność multimediów osobno? No zapomnij, powiadomienia też się przyciszą (ew. możesz się przekopać przez zielono białe ustawienia)

6. Filmy nie działają. Tylko na N7.. WOW system tak przetestowany, tak bardzo OTA gotowa. A głupi YouTube nie działa. I tak, mam wrzucony oficjalny stabilny obraz.

7. Menu wyłączania. Kiedyś były opcje: Wyłącz, Zrestartuj, Tryb samolotowy i wyciszanie. Teraz jest tylko wyłącz, bo po co Ci coś więcej.

8. Pasek powiadomień. Ikonka od WiFi wygląda jak serek topiony. Ikonka wyciszenia to gwiazdka. Ikonka całkowitego wyciszenia to ikonka zakazu. Chcesz przeczytać treść wiadomości bez odrywania się od tego co robisz? Zapomnij. Musisz rozwinąć belkę powiadomień. Dalej nie rozumiem czemu belka jest tylko na 60% szerokości ekranu.

Ogólnie uważam, że do 4.4 włącznie, Android dużo lepiej prezentował się na tabletach niż na telefonach (w sensie wielkości wyświetlacza). Teraz jest odwrotnie. No i dużo bardziej kolorowo. Bo przecież wszyscy lubią zielony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


tl;dr Lolipop to kolorowy, mało intuicyjny i słabo konfigurowalny system (No żeby nie można było zmienić kolorów to chyba przesada). Nie polecam. Lepiej zostać przy 4.4.

Tagi:

  • 32
  • Odpowiedz
@mbielejewski: n7 2013 here. Bateria dramat - 5h ekranu (na CleanRom 3.8.0 - ponad 9h lekko). Lag przy przwijaniu pulpitów, lag przy taskerze, lag przy oglądaniu filmów na YT. Czekam na jakieś odchudzone customy pokroju Slimkata, a jak nie to wracam do 4.4.4 :)
  • Odpowiedz
@mbielejewski: Spokojnie Andrzeju, nie denerwuj się, wyjdzie xposed to się naprawi. W ogóle 'zespolona' głośność powiadomień i mediów? Nie zauważyłem. A w czystym KK też trzeba było się chyba do menu przebijać.

Poza tym, lubię zielony ( ͡° ͜ʖ ͡°) I pomarańczowy informujący o słabej baterii też fajny
  • Odpowiedz
w czystym KK też trzeba było się chyba do menu przebijać.


@Soho: Właśnie nie, rozwijało się panel głośności.

nie denerwuj się, wyjdzie xposed to się naprawi.


Wyjdzie, czy nie, ja już na czystym Lolipopie nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mbielejewski: i masz racje, napalilem sie na 5.0 ze mega zajebiste i o ja taki naiwny, bledy wieku dzieciecego wybaczylem ale zeby popsuc i miec malo konfigurowalnosci to nie wybacze ;c chyba poczekam na xposed i dopiero 5.0 wgram chyba ze wyjda aktualizacje :)
  • Odpowiedz
@mbielejewski: kur... a ja wlasnie sciagnalem 50GB zrodel zeby to skompilowac. Lollipop powinien dzialac szybciej, bo przy instalacji aplikacji bytecode przeksztalcany jest do natywnej binarki, takiej jaka masz na iOS czy WP. Cos jest ostro #!$%@? widocznie i pewnie pojawia sie w AOSP poprawki. Jestem dobrej mysli.
  • Odpowiedz