Wpis z mikrobloga

@Velati: Piszę to z przekonaniem, że jak sympatycy KNP będą działać tak jak dotychczas to za rok w parlamentarnych Nowa Prawica wjeżdża w okolice 10%. Potrzeba do tego ok 1,4mln głosów. Trzeba jakieś 700tys aby mieć próg 5%.

Damy radę, bo ludzi dobrej woli jest więcej!
  • Odpowiedz
@Oyvr: Wiem, dlatego jestem spokojny o wynik w wyborach sejmowych. Te dwa powody to i tak nie jest wszystko co działało dzisiaj na niekorzyść KNP
  • Odpowiedz
dodaj jak by była zagranica


@Oyvr: sama zagranica to kolejne ~20tys głosów przy założeniu że poparcie z maja 2014 się utrzyma

@JanuszZaglady: Wystarczy jak wejdą do Sejmu ze zdolnością koalicyjną, wtedy wzrost poparcia przyspieszy
  • Odpowiedz
@Vierling: Można to prosto wyliczyć z frekwencji. Było ok. 2x większa. Wymnożyć przez prognozowany wynik KNP i wtedy mniej więcej wychodzi. Oczywiście dokładny wynik będzie znany po policzeniu głosów.
  • Odpowiedz
@Velati: małe sprostowanie: w maju było 505 tys. głosów, teraz około 597 tys. (przy liczbach podanych przez IPSOS), co daje plus/minus 92 tys. nowych głosujących, a nie 115 tys. Oczywiście mam nadzieję że przy oficjalnych wynikach różnica będzie jeszcze większa ;)
  • Odpowiedz
@Velati: No tak, Kaczyński też miał długi czas taką retorykę, że przegraliśmy, ale tak naprawdę to jesteśmy wygrani. Przegrana z kretesem, zapewne w skali kraju 0 radnych, ale sukces :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Velati: teraz chyba nawet nie we wszystkich okregach bylo KNP. (popraw jesli sie myle)

No i ludzie mieli bardziej #!$%@? na te wybory, w tym roku ani ja, ani moj niebieski nie glosowalismy bo nie mieszkamy w gminach gdzie jestesmy zameldowani, a udowodnic ze mieszkamy gdzie mieszkamy byloby trudno. W parlamentarnych zaglosujemy, na KNP (o ile czegos naprawde nie odjebia)
  • Odpowiedz