Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 14: 10-16.11.2014

Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Krótko: 15 utworów na liście, MNÓSTWO utworów na znakomitym poziomie, tylko parę średniaków. Trochę nut od Polaków. Praktycznie sam house (jego różne rodzaje)

15. EDMentals - No one (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm

Utwór za free. Produkcja półamatorska, ale dzieje się w niej sporo. Przyjemna melodia, do tego miły, fortepianowy break, ale jednak czuć, że czegoś brakuje. Mimo to polecam,

14. Mako - Sunburst (Club Mix) || #bigroomprogressivehouse

Mako tym razem trochę inaczej niż zwykle. Spokojna, progresywna nutka, miła melodia, odpowiedni klimat zachowany. Tym razem jednak nie przekonali mnie do siebie, choć ich uwielbiam za Beam , czy Into The Light

13. Dillon francis - When We Were Young (Pierce Fulton Remix) #bigroomprogressivehouse

Nuta świetna, więc czemu tak nisko? To dlatego, że Fulton poszedł na łatwiznę i wyprodukował utwór prawie identyczny do jego hitu Kuaga . Mimo to polecam dla tych, którzy Kuagi nie słyszeli, bo utwór na prawdę przyjemny.

12. Michael Woods - Brain Went Ping (Original Mix) || #progressivehouse

Okej, przy tym utworze się zatrzymajcie. Fani czystego progressivehouse'u pewnie mnie zabiją, że tak nisko. To dlatego, że ja jestem prostym człowiekiem i utwory wysokich lotów tak jak ten nie są dla mnie xD. Powiem tak: podchodzi pod #mirkoelektronika

11. Hook N Sling – Momentum (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Utwór zaskakuje. Słuchasz sobie, do pewnego momentu i słyszysz typowy, progresywny bigroom. Potem nagle serwowany jest motyw future house'owy i myślisz, że taki będzie drop. Zostałeś jednak oszukany, serwowany jest tobie interesujący drop. Break jest bardzo melodyjny, ale coś w nim brakuje.

10. Joe Garston - Prelude in JG (Original Mix) #electro

Myślę, że przyzwyczaiłem was do tego, że często serwuje takie utwory na mojej liście. Typowe, lekkie electro, poletzam.

9. Pep & Rash - Fatality (Original Mix) || #house #futurehouse

Wcześniej wydana została (w Spinnin) wersja z editem Quintino. Wolę jednak Oryginał. Potężny drop, jednak cała otoczka jest beznadziejna... Mimo to wysoka pozycja.

8. Kryder & Tom Staar - Jericho || #bigroomprogressivehouse

Wydane w Size i już to powinno wam mówić, jakiego typu jest to utwór. Progresywny kocur, te trąbki robią super robotę, mocna propozycja.

7. Sandy Rivera feat. April - BANG! (EDX's Ibiza Sunrise Remix) || #deephouse

Dawno nie wyszło nic ciekawego w Deep house, w końcu zła passa została przerwana. Nie dziwię się, w końcu to EDX. Zaserwował nam porządny, intensywny deep, z seksownym wokalem.

6. Michael Brun & DubVision feat. Tom Cane - Sun In Your Eyes (Blinders Remix) || #bigroomprogressivehouse #polskieedm

Klasyczny Blinders. Bierze wokal i trochę melodii z oryginału i tworzy całkiem nowy utwór. Co produkcja to inny styl. Do tego Polak i teraz nikogo chyba nie zdziwi ta wysoka pozycja. PS. interesujący drop.

5. Kaskade & John Dahlbäck – A Little More (feat. Sansa) [Extended Mix] || #bigroomprogressivehouse

W sumie wszystkie utwory od tej pozycji mogłyby się znaleźć na miejscu pierwszym i tak je traktujcie :P. Cały Kaskade. Do tego Jasiu dołożył swoje trzy grosze i mamy mega utwór. Wokal jest po prostu idealny i jeszcze ta melodia, no idzie się rozpłynąć z zachwytu.

4. Sons Of Maria - Chunga Changa (Original Club Mix) || chyba #deephouse

To po prostu należy przesłuchać, mi brak słów jak to opisać.

3. KDrew, Rico & Miella - Let Me Go (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

Przepotężny progresywny bigroom. Wokal od Rico & Miella , których usłyszeć będziemy mogli także w Ghost od Toma Swoona i Stadium X. Wracając do tego utworu - super melodia, świetne wstawki na dropie, no i ten wokal.

2. DubVision - Turn It Around (Original Mix) || #bigroomprogressivehouse

DubVision po raz kolejny pokazują, czemu są w czołówce moich ulubionych producentów w tym roku. Break z tym wokalem jest genialny, przypomina mi pewną produkcję, chociaż nie mogę sobie przypomnieć jaką. Po breaku otrzymujemy świetny, progresywny drop. Hit.

1. Bakermat - Teach Me (Extended Mix) || #house

Znalazłem tylko w podcaście od Oliver Heldensa. Chyba jeszcze nie wyszło i jest to wyciek xD. Wracając do utworu - mistrzostwo świata, ja już nic nie piszę, przekonajcie się sami dlaczego :)

Komentujcie, obserwujcie tag, plusujcie Mireczki, bo to mi daje motywacje i rozkoszujcie się tymi utworami. Amen.

Link do paczki

Zapraszam za tydzień.

#edm #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 10