Wpis z mikrobloga

#android Ludzie, ile miesięcznie wykorzytujecie internetu w swoich smartfonach? Planuje zakup pierwszego andka i myślę nad pakietem. Przeglądam dużo stron, ale żadnych filmów, czy radia nie chcę słuchać. Jakiś komunikator tekstowy napewno, może ściąganie aplikacji z marketu i tyle. Wystarczy 500mb, czy dopłacać do 1gb? A, w Play`u rozliczają mnie co 100kb złodzieje...
  • 19
@ETplayer: @Andr3v: @anonim1133: Wykoparka, jakieś komunikatory, aktualizacja poczty, pogody, te sprawy. Przedewszystkim przeglądarka, jakieś proste aplikacje ciągnące internet i tyle w sumie. Zero radia, zero filmów, bez ściągania z marketu wielkich ilości aplikacji też przeżyję. Da radę? :) Muszę teraz zdecydować - 1gb, czy 0,5gb, a następna zmiana abonamentu za dwa lata, więc mam problem...
@Ricz: To po prostu będziesz się musiał trochę pilnować i koniecznie ustawić rzeczy typu aktualizacja softu czy autouploadowanie zdjęć na picasę tylko po WiFi. W telefonach z androidem 4+ jest też wbudowany licznik/ogranicznik przesyłu danych.

Ja sam zużywam średnio około 200 mega miesięcznie, ale mam WiFi w pracy i w domu.
@Ricz: Ja proponuję zacząć najpierw od zakupu i używania neta przez wifi głównie - wiem, jakie są początki :D Ciągle się coś pobiera.

Potem zacznij od 0,5gb. Jak będzie mało to dokupisz. I proponuję program, który Ci przypilnuje używania internetu. :) Pomocne przy pakietach. :)
@Ricz:

w taryfie "lubie to" w Playu za doładowanie 50zł dostajesz 1GB ważny 150dni, po przekroczeniu niby zwalnia ale jeszcze mi się to nie udało mimo słuchania radia, 100kb to nie są jakieś straszne wielkości, najmniejsza u innych operatorów to chyba 50kb?

Żeby zużyć 1GB za pomocą maili po 30kb zaokrąglanych do 100kb musiałbyś to zrobić 10485 razy, poza tym chyba wystarczy się nie rozłączać co chwilę?
Muszę wybrać konkretny pakiet na cały okres trwania umowy, więc nie mogę nimi żonglować. :c

Dzięki za pomoc, wezmę jednak większy, bo nie po to kupuje androida, żeby się ograniczać w dostępie do sieci!