Wpis z mikrobloga

Bylem niedawno temu u stomatologa po około 6 rocznej przerwie. Powiedział że w niektórych zębach mam widoczne korzenie, wszystko przez zła technikę szczotkowania. #dentysta polecił mi zakup elektrycznej szczoteczki, aby się sprawa nie pogarszała. Całe życie używałem tradycyjnej szczoteczki, więc temat elektrycznych jest dla mnie obcy. Dzisiaj przeglądając allegro odkryłem, że istnieje coś takiego jak szczoteczka soniczna, coś takiego - http://bit.ly/1vgekpW

Co będzie lepszym rozwiązaniem na paradontozę (chyba tak to się nazywa??), zwykła szczoteczka elektryczna Oral-B czy najtańsza soniczna?

#stomatologia #zdrowie #kiciochpyta
  • 4
@Ozymandias-BB: Powiem tak i soniczna i elektryczna będzie dobra. Jak napisałeś masz problem tylko z niektórymi zębami, a nie z całym uzębieniem, więc można kupić elektryczną z końcówkami (więc w Twoim przypadku miękka by była wskazana) ale tą lepszej generacji bo skoro inwestować to w coś lepszego żebyś nie zrobił sobie też szkody skoro nigdy nie używałeś, bo i elektryczną można za mocno przycisnąć. Soniczne są też bardzo dobre szczególnie jak
@czekoladaa: Dzięki za informacje. Celuję maksymalnie w szczoteczkę do 150 złotych. W tym przedziale cenowym mam do wyboru kilka modeli Oral-B i jeden Philips Sonicare. Z Twojego opisu wyniku że bardziej opłaca się wziąć szczoteczkę soniczną, ma więcej zalet. Tak też zrobię, jedyny minus to droższe końcówki.