Wpis z mikrobloga

764 - 1,5 = 762,5

Rwanie 1x55, 3x2x45

Podrzut 1x65, 3x2x50

Przysiad 5x100, 2x110, 1x120

Snatch balance 2x40, 2x45, 2x50

Good morning 10x40, 2x10x45

Dzisiaj testowałem maksy, ale kompletnie nic nie wychodziło. W rwanie na 60 nie mogłem zejść pod sztangę, a 70 nie mogłem zarzucić. Dodatkowo od kilku dni bolą mnie pięty. Dopiero dzisiaj wpadłem, że to od skakania na siłowni.

Filmy z przysiadów.

https://www.youtube.com/watch?v=mvvSmHTVmMs

https://www.youtube.com/watch?v=IrCq8ef-7BA

#roknasilowni #silownia
  • 14
@Opas: a co tutaj źle zrobił?


@AlPacino: ile kcal żresz?

@KREM_Z_BROKUL:

1. Pewnie chodzi o to, że kolana lekko lecą do środka.

2. Nie liczę, ale aktualnie za mało. Waga mi się od jakiegoś czasu zatrzymała na 78 i nie chce iść dalej. Trochę mam problem, ze wzięciem się porządnie za gotowanie.
@KREM_Z_BROKUL: w powrocie skręca kolanami.

@AlPacino - to "lekkie" lecenie może Cię drogo kosztować, kumpel przez to o kulach teraz chodzi.

Poza tym jestem przeciwnikiem kolan za palce. Kiedyś na fizjologii pracy miałem prezentację sił działających na poszczególne stawy w przypadku dźwigania. Kostka, rzepka i kolano dostają ostro po dupie wtedy. Ale widzę, że ostatnio modne jest propagowanie, że kolana niby można wyprowadzać poza palce. Ja tam wolę starą szkołę.
Kiedyś


@Opas:

Teraz

However, in order to optimize the forces at all involved joints, it may be advantageous to permit the knees to move slightly past the toes when in a parallel squat position.


@AlPacino: kolana lecące do środka w tych okolicznościach są OK. Można spróbować stopy lekko do środka, żeby to odchylenie było mniejsze. Ale to już szczegóły. W ogóle ocenianie techniki przy maksach nie ma sensu. Technika jest
Zwróć jeszcze uwagę gdzie masz środek ciężkości bo po pierwszym siadzie w 2x110 lewa stopa oderwała się od ziemi a potem pięta poszła do środka. Siadaj bardziej na dupie i pracuj biodrami.


@berti: dzięki, to dobra uwaga. nawet nie zwróciłem uwagi. już wcześniej sam zauważyłem, że mi się pięta czasem przesunie jak jestem na dole (jest luźna, także ciężar jest na palcach)
@KREM_Z_BROKUL: @berti: #!$%@? Panowie, zdrowie jest najważniejsze, oczywiście, podbudowywanie swojego ego jest istotne, ale nie za wszelką cenę, nie kosztem zdrowia, też robię martwy siłowo, ale nie wyobrażam sobie mieć #!$%@? garba przy dźwiganiu, takie postępowanie do niczego nie prowadzi, zresztą już sam miałem kilka sesji u fizjoterapeuty, bo się nie rozciągałem etc.

Co do Owcy z WK, jebnął dwie paki, później wylądował w szpitalu, tydzień temu mówił, że nie
@stasiusoyka: Klokov to maszyna, która ćwiczy te kilka ruchów 5-6 razy w tygodniu od 19 lat. Nie porównuj.

Ile razy w roku robisz maksa? Raz?

Zakładam, że trenujemy świadomie i nie porywamy się na 200 w przysiadzie jak zrobimy tylko 150x3, bo wtedy na pewno można sobie zrobić krzywdę. Wszystko z głową