Wpis z mikrobloga

Górskie newsy jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

-------------------------------------------------------------------------------

Moi Drodzy, już ponad tydzień temu, 6 listopada miał miejsce pierwszy przedpremierowy pokaz filmu "Everest, poza krańcem świata", na którym miałam przyjemność być :)))

Jak dla mnie ten wieczór był tym, co tygryski lubią najbardziej :>

Pokaz odbył się w #warszawa w kinie Atlantic, a film wchodzi o kin 21 listopada [wcześniej będzie jeszcze jeden pokaz przedpremierowy, 19 listopada].

Nie ukrywam, że ogromną przyjemnością było obejrzeć ten film w doborowym towarzystwie. Na pokazie obecni byli m.in. Leszek Cichy, do którego należało słowo wstępu, Janusz Majer, Piotr Pustelnik, Anna Milewska- Zawada, Andrzej Paczkowski, Martyna Wojciechowska, Kinga Baranowska [jeśli mnie moje piękne oczy nie zmyliły ;)] oraz Jurek Natkański z Fundacją Kukuczki [pozdrawiam serdecznie!].

Miło było zamienić z niektórymi parę słów, poznać się i posnuć pewne plany :>

Wstęp Leszka Cichego był krótki- głownie parę słów o historii zdobywania Everestu oraz oczywiście o polskiej wyprawie zimowej z 1980 roku. Przed samym filmem puszczono nagranie rozmowy Cichego i Wielickiego z Andrzejem Zawadą tuż po wejściu na szczyt.

Odnośnie samego filmu: jest prawdziwy. Nie było tego, czego się nieco obawiałam, czyli kina pod masową publikę, przerysowanego i komercyjnego.

Generalnie przez cały film towarzyszy nam głos narratorów- czy to nagrania uczestników wydarzeń czy też wypowiedzi ich bliskich.

Bardzo dużo w filmie oryginalnych nagrań i zdjęć z wyprawy, które są przeplatane rekonstrukcjami zdarzeń.

Nie muszę chyba mówić, że same widoki w 3D robią spore wrażenie, ale nie są przekoloryzowane.

Generalnie bliżej temu filmowi do dokumentu niż filmu fabularnego i jak dla mnie jest to plus.

Sama zapewne obejrzę go jeszcze raz jak tylko wejdzie do kin i Wam również polecam.
hellyea - Górskie newsy jak zawsze pod tagiem #gorymalgorzaty

----------------------...

źródło: comment_RQa9UHiuvSg0Xo2C1rbW3bexeWtDPweL.jpg

Pobierz
  • 4
@hellyea: jestes milosnikiem gor? Jesli tak i znasz polska kinematografie....zapodaj tytul filmow kreconych w tatrach lub bieszczadach.....mam teraz akcje na obejrzenie czegos takiego.

Dziekuje
@hellyea: z filmow z gorami ogladam głównie dokumenty i głównie w klimacie himalajskim ;) z Tatrzańskim tłem pierwsze co mi przychodzi do głowy to mega starocie, więc nie wiem czy Ci podejdą: Błękitny krzyż oraz Zamarła Turnia.
@AutourBlanc: też mi się nic ostatnio nie obiło o uszy. Wydarzeniami tego roku z wypraw będą jeszcze wyprawy (początki) zimowe na Nangę oraz K2, jeśli pójdzie wszystko zgodnie z planem.