Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim :)

Zeszły weekend byłem w Polsce tak więc nie opisywałem co się dzieje natomiast teraz wróciłem do aktywnego szukania pracy. Szczerze powiedziawszy powoli traciłem nadzieję, ze względu na to błędne koło opisane wcześniej związane z pośrednictwem pracy w niemczech. Jednak dostałem kilka bezpośrednich namiarów, jutro jeden będę sprawdzał oraz dziś odwiedziłem urząd pracy bo miałem umówione spotkanie.

Rozmowa wyglądała tak że pan urzędnik wpierw się upewnił, że kumam co do mnie mówi następnie wprowadził moje dane, doświadczenia zawodowe itd do komputera, wydrukował mi login i hasło abym sam mógł też tym rozporządzać, następnie wydrukował też takie oferty pracy bezpośrednie a jak podpytałem o VGS i pożaliłem jak to mi wszyscy się o to pytali to też mi je wydrukował :D Tak więc nadzieja wróciła bo teraz pośrednik który mi znajdzie robotę dostaje w sumie 2000 euro więc będą zdecydowanie bardziej pomocni :)

VGS jest ważny 3 miesiące i powiedział że jak się nie uda to spotkanie w styczniu i wtedy pomyślimy co dalej, odpowiedziałem że z tym świstkiem to praca się trafi, życzył mi już wesołych świąt, powiedział, że trzyma kciuki i że jak popracuje ciut i skończę studia to z angielskim, niemieckim i tytułem inżyniera to się bez problemu dam radę ustawić. Tak więc przekonałem się kolejny raz, że urzędnik za granicą inaczej podchodzi do obywatela i byłe bardzo miło zaskoczony :)

Będę informował co dalej się wydarzy, mam nadzieję, że już będzie tylko lepiej :)

#skzdeu #niemcy #berlin #emigracja
  • 5
@sukcez: dostanie 1000 euro jak znajdzie ci prace w ktorej zostaniesz dluzej niz 6 tygodni..kolejny tausend jak zostaniesz w pracy powyżej 6 miesięcy
@cheatero: Mam meldunek, konta nie zakładałem jeszcze założę jak dostane umowe o prace bo tak to po co mi puste konto. Szukam najchętniej na widlaku bo przyjemna i lekka fucha :)
@sukcez: Konto do 29 roku zycia masz za free w Berliner Sparkasse. Nawet legitki ode mnie nie chcieli jak je otwieralem ;) Tylko powiedzialem ze w PL studiowalem (wlasciwie to bylem juz zawieszony wtedy :P)

Bede mial na uwadze jakby sie cos kolo tego obilo o ucho.