Wpis z mikrobloga

Jutro jadę do #poznan, bo #wygryw wielki mnie spotkał w #autokult. Nie mogę się zdecydować, czy burżujsko władować się we własny samochód i po około 3h za kółkiem dotrzeć na miejsce, czy skorzystać z #polskibus. Tak więc uprzejmie zapytuję o pomoc.

Czy #polskibus na trasie #warszawa - #poznan potrafi łapać znaczne opóźnienie? Na miejscu muszę być 18:00, kurs dociera 16:40 na Poznań Górczyn

Czy daje się łatwo przebukować bilet w #polskibus jeszcze tego samego dnia? Teoretycznie szkolenie kończy się około 16:30, a o 18:00 startuje kurs powrotny. Jeśli jednak go nie złapię, to następny jest 23:35 i w razie czego mógłbym próbować przebukować bilet z jednego na drugi, tylko czy się to da, jeśli o ewentualnej niemożliwości zdążenia na kurs pierwszy dowiem się około połódnia?


  • 10
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: pewnie jedzie, chociaż nie do końca mnie taka opcja przekonuje. No i nieco ciągnie mnie do sprawdzenia polskiegobusa. WiFi podobno super działa, do tego ten klimat transportu publicznego na dalekich trasach jak za czasów studenckich :)
  • Odpowiedz
@eloar: e tam, nie ma się czego bać, ja przez dwa lata przewiozlem ponad 150 osób chyba, nikt nie narzekał bardzo :-P

Ale fakt polskimbusem też bym się przejechał, niestety na mojej trasie go nie ma
  • Odpowiedz
@Warwick: fajnie, w samochodzie tego nie mam, choć prowadząc go nie potrzebuję. Chętnie pojadę busem, ale kiepsko utknąć ponad 300km od domu z biletem na bus, który zwiał. Jadąc samochodem oszczędzę trochę czasu i ewentualne nerwy, jadąc busem oszczędzę pieniądze, a dłuższą podróż spędzę z książką i lapem...
  • Odpowiedz
@Warwick: za poradą zajrzałem na połączenia kolejowe. Albo dotrę o wiele przed czasem, albo na styk. Jedyna sensowna opcja czasowa (zbliżona do PolskiBus) to EIC za 127PLN... To ja na paliwie dam radę zejść więcej jak będę spokojnie jechał... A oni się dziwią, że ludzie wolą samotne podróże samochodem i że przegrywają ze starymi pksami...
  • Odpowiedz
@Warwick: nom. nikt się nie znalazł poradzić, czy zwykle PolskiBus nie robi problemów z przebukowaniem biletu, czy z dojazdem się wyrabia, to chyba jednak samochód...
  • Odpowiedz