Wpis z mikrobloga

@FunkYoSelf: a spodziewasz się jakichś zmian po aktualizacjach? Jeszcze żadna nie wywołała zauważalnej zmiany pracy systemu.

Aktualizacje mam włączone tylko w przeglądarkach - bo to jedyne, co styka się ze światem, a te nie ciągną "pół gnome"
@FunkYoSelf: myślę, że to dotyczy głównie serwerów, a tam nie ma gnome. Jak nie masz u siebie żadnych usług internetowych i masz włączonego firewalla to uaktualnianie przeglądarki (i innego softu związanego z siecią, np torrent) powinno ci wystarczyć.

Poza tym, raczej jesteś za NATem.

No, chyba, że się boisz infekcji z lokalnych Windowsów... Ale tu firewall powinien załatwić sprawę. Ja tego problemu nie mam, bo wokół same linuksy...
@frytex2: Nie bardzo rozumiem po co ta cała dyskusja jeśli programy o których mówisz również aktualizują się z repo. Potrzebuje sensownego narzędzia do powiadamiania o aktualizacjach, jak widać go nie ma.
@frytex2: Za zależności w dystrybucjach debianowych odpowiadają niestety opiekuni pakietów, wiele z nich dało by się zainstalować w lżejszy sposób samodzielnie kompilując ze źródeł, ale gdzie w tym sens?
"notify-send" tego było mi potrzeba, dzięki. Co do zależności, doskonale zdaje sobie sprawę z możliwości pominięcia rekomendowanych pakietów, nie zmienia to faktu że często i tak ilość instalowanych pakietów jest za duża.