Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś tu miał podobny problem, albo ktoś tu się zna na #mechanika

#samochod chodzi jak złoto. Staję po blokiem, mija noc, poranek, wsiadam odpalam a tu zzzzzzzzzzzggggggggggggggrrrrrrrrrrzzzzzzzzzzzzzzzyyyyyyyyyyyyyttttttt.

Za chiny nie chce odpalić. #rozrusznik brzmi jak wiertarka z udarem w polskich blokach, koło zamachowe ani drgnie.

Wymontowałem rozrusznik, w środku czyściutki, podłączyłem na krótko, bendix się wysuwa, rozrusznik ładnie kręci.

Przeczyściłem styki, włożyłem z powrotem, dalej to samo ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jakieś porady gdzie szukać przyczyny?
  • 13
  • Odpowiedz
@3nriqu3: a to bardzo ciekawe bo od jakiegoś czasu słyszałem hałas od paska wieloklinowego, prawdopodobnie koło pasowe od klimy siadało, więc jej nie włączałem i hałas ustał.

Ale jak to się ma do tego, że rozrusznik nie zazębia koła zamachowego? Jakby powiedzmy koło zamachowe sie zablokowało, to wydaje mi się, że rozrusznik powinien milczeć. A tymczasem wydaje dźwięk wiertarki.
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Ciężko przez internet powiedzieć, myślałem, że to może coś być przy rozrządzie. Jak się koło zamachowe nie kręciło, a bendix się wysuwał, to sprawdziłbym dokładnej rozrusznik i na wszelki wypadek odkręcił chociaż osłonę rozrządu, czy tam wszystko gra. Ale jak jest dość świeżo wymieniony, to jeszcze zobaczyłbym w środku rozrusznik.
  • Odpowiedz
@3nriqu3: @zabralimizapalki: Mały update. Zawiozłem rozrusznik do fachowca i pierwsze co usłyszałem: "Paaaaaaaaaanie, jak Pan dał radę tak jeździć?". Okazało się, że brakuje zaślepki na końcu trzpienia, która działa także jako dystans. Elektromagnes wyrzucał bendix za daleko i dlatego nie mógł się zazębić z wieńcem. Na ile to prawda, jutro się okaże, kiedy zamontuję rozrusznik w aucie. Niestety sporo zapłaciłem, bo żeby włożyć nową zaślepkę trzeba było rozebrać rozrusznik, a
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - @3nriqu3: @zabralimizapalki: Mały update. Zawio...

źródło: comment_4J0XxI9kgeB2dRtDV0rzlrfhUe1sNf12.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz