Wpis z mikrobloga

Taka tam historia, moze nawet male #coolstory z wczoraj. Długo wyczekiwany piątkowy wieczór. Wacajac z pracy wstąpiłem z kumplami na browara za sklep. Z piwka zrobiło się sześć. W dalszej drodze zaszedłem do znajomego na #wykopjointclub i od razu pobrać coś na weekend. Będąc juz calkiem wstawionym odwiedziłem jeszcze pobliski bar i wziąłem dużego kebsa z sosem chili. Dwie ulice przed domem wszedłem na jezdnie z zamiarem przejścia na drugą stronę ulicy. Mało uczęszczana droga, jeden samochód niedaleko ale spokojnie zdążę. Przechodząc machnąłem ręką w geście przeproszenia za wtargnięcie. Widzę auto bliżej- policja. W mojej głowie pojawia się scenariusz: Zatrzymują mnie za przejście nie na pasach, po oczach od razu widzą ze jestem upalony i na dodatek podpity, przeszukują mnie i znajdują piątkę luźno leżącą w kieszeni kurtki. Potem już standard. Dołek, przeszukanie chaty, zarzuty kara itp. Ogólnie Super piątek #!$%@?. Będąc juz po drugiej stronie ulicy myślę sobie kurde dobrze ze to #anglia i tutaj policja nie zajmuje się takimi pierdołami. Funkcjonariusze przytrzymali się i kiwneli głowami w geście pozdrowienia a ja zakończyłem wieczór sagą Mrocznego rycerza.
  • 22
  • Odpowiedz
Ciekawostka: w Polsce "piątka" w rzeczywistości waży ok. 3,28 g.


@BarteckR: Pomiar przeprowadzony na reprezentatywnej grupie 30 obcych gimbodresów z blokowiska jak rozumiem? xD
  • Odpowiedz
@khamillez: Czyżby Fake? W UK nie sprzedają na "piątki". Tu się bierze uncje (28 gram), połówkę (14 gram) lub ćwiartke (7 gram) za 50 Funtów (przeważnie). Chyba że 2g spaliłeś i została ci już tylko piona.
  • Odpowiedz
@glosnik: Ale to co on pisze, jesli chodzi o podejscie policjantow do przechodzenia na czerwonym swietle, to akuratnie prawda. Ba, nawet podejscie do narkotykow (marichuany) maja dosc liberalne, w momencie nawet jak policjant ma zly dzien i zlapie Cie z niewielka iloscia marichuany nie idziesz siedziec, a dostajesz madnat.

Cannabis


Police can issue a warning or an on-the-spot fine of £90 if you’re found with cannabis.


Zrodlo: https://www.gov.uk/penalties-drug-possession-dealing ( ͡
  • Odpowiedz
@Lukaszeu07: wiem, ale wkurza mnie tendencja, że ludzie wyłapują najlepsze cechy z różnych krajów (np. przepisy narkotykowe w Holandii, przechodzenie na czerwonym w UK, posiadanie broni w USA itd. itp.) i narzekają, że Polska to nie jest zbiór tych najlepszych przepisów. Dlatego nie lubię, jak się tak narzeka, byleby tylko #!$%@?ć Polsce. Tam jest inne prawo i koniec. Poza tym tak jak wspomniałem, to jak policja zachowałaby się w tej
  • Odpowiedz