Wpis z mikrobloga

Czy ktoś orientuje się gdzie można kupić/dostać/nielegalniepobrać program, który umożliwiałby zrobienie kopii karty do Renault Laguna II? I jaki interfejs byłby do tego potrzebny? Mam znajomy warsztat, w którym interfejs by się znalazł, ale nie mają pojęcia jakim programem takie coś można zrobić. Kart sporo jest na Allegro. Dorabiałem już raz kartę u jakiegoś magika, ale żeby to zrobić to musiałem do niego dojechać ok 200 kilometrów, bo nigdzie w okolicy nie znalazłem kogoś kto by to robił (oprócz autoryzowanego Renault, ale to już bardziej opłacałoby się znowu jechać kilkaset kilometrów, bo u gościa było duużo taniej niż w renault). Gościu podłączył mój samochód do komputera, odpalił jakiś program, włożył moją działającą kartę, kliknął w programie "kopiuj", włożył pustą kartę, kliknął "zakoduj" i to było tyle. Czy takie programy są dostępne tylko dla najbardziej wtajemniczonych? ;) Ewentualnie czy ktoś zna kogoś kto takie rzeczy robi gdzieś w opolskim? Swoją kartę zgubiłem i została mi tylko jedna, trochę strach.

#mechanik #mechanikasamochodowa #samochody
  • 13
@lolek43: no właśnie gościu, u którego to robiłem nie miał żadnego urządzenia tylko zwykły laptop z windowsem xp podłączony jedynie do czytnika w moim aucie. Stąd moje pytanie.

@michau123: tam są urażeni takimi pytaniami
@lent: to podłączenie do czytnika to właśnie to urządzenie (w serwisach z reguły nazywa się clip) + specjalny program.

we francuskich samochodach z reguły koduje się od razu pilot+immo bo są na jednej płytce.

skąd jesteś?
@lent: @michau123: @lolek43: a czy nie wystarczy do tego dedykowany komputer dla Renault? Nazwya się to CLIP. Poszukaj na allegro jest tego sporo, ale też swoje kosztuje. Wg. opisów na aukcjach ma możliwość kopiowania kart
@lolek43: Z Opola. Czyli jakbym położył łapy na programie to korzystając z czytnika w moim aucie (zakładając, że miałbym odpowiedni kabel i czystą kartę) mógłbym to zrobić "sam"?
@seelk: nie ma czegoś takiego jak dedykowany komputer. Jest to tak kabel który podłącza się do obd, ten kabel wpina się w clip-a, a od klipa wychodzi kabel usb do komputera. Na komputerze instaluje się program CLIP, dodatkowo CLIP przy szczególnych operacjach wymaga połączenia z internetem i kodem do autoryzacji funkcji, między innymi kodowania. Nie mam pojęcia czy chińczyki sprzedawane na allegro/aliexpressie działają poprawnie.
@lent: teoretycznie tak, tylko oryginalny klip z autoryzacją w bazie danych w Renault kosztuje krocie. Poszukaj jakiegoś warsztatu co posiada podróbkę/oryginał clipa. Powinni zrobić od ręki jak orientują się w tym programie. Szkoda, że Opole, jak byś był przejazdem w Wawie, daj znać, w autoryzowanym serwisie, coś tam dało by rade taniej, bo pracowałem dość długo u nich. ;)

ps. poszukaj na forum reni kogoś z Twoich okolic. ( ͡°
@seelk: @lolek43: Pytam, bo robiłem to u jakiegoś gościa "prywatnie" "w garażu" i wydawało mi się to zbyt proste żeby było prawdziwe, ale tak to wyglądało: laptop z xp + jakiś program w nim podłączony kablem, który wyglądał jka zwykły obdII, nie było też razem z kablem żadnego oddzielnego urządzenia (sam kabel po prostu) - to było podłączone do złącza diagnostycznego w moim samochodzie. Karta starą i nową "odczytywał" i
@kujtek: czyli musi być clip z autoryzacją w renault czy może jakaś #!$%@? z ali by sobie z tym poradziła? Na allegro ceny różne, od kilkuset złotych do kilku tysięcy.