Wpis z mikrobloga

@ouDI: To, co ostatnio dodawałem, to też jest trójka z tym, że zamiast odstępu między blachami jedna z nich jest zeszlifowana pod kątem tworząc rowek no i miałem trochę więcej amp. Jak się śpieszę, to jadę nawet na 110 i też się błyszczy ale nie jest złota. Oprócz tego kształt łuski wskazuje na to, że być może źle trzymasz palnik i podając drut nie zanurzasz go w jeziorku przed elektrodą, bo
A.....o - @ouDI: To, co ostatnio dodawałem, to też jest trójka z tym, że zamiast odst...

źródło: comment_XhZ20pXkJzmhwBF3hHOJnlOsw5COCrmj.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: tak wiem że lico nie jest takie jak ma być, to były testy i nauka :D spawałem bez szczeliny między blachami a zależy mi na przetopie ładnym a nie na licu :D tylko nie wiedziałem dlaczego mi takie czarne zasyfione wychodzi :)
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: a co ja nie zrobie ?



a tak na serio to wychodzi mi ładny przetop przy takim małym odstępie 1-2 mm :P dodam fotke i zobaczysz jak zielony spawacz spawa :)
  • Odpowiedz
  • 0
@AnsuzSowilo: nie doczytałem że 3 mm. Wg mnie zła osłona gazowa. NIE e powinno się również wyjmowac drutu z osłony, nawet jak podajesz kropelkowo, ta końcówka się utlenia wtedy.
  • Odpowiedz
@ouDI: Sam jestem zielony :D Niby coś tam czytam, niby coś tam czasem wyjdzie przy spawaniu co nie zmienia faktu, że doświadczenia mam niewiele a im więcej czytam, tym więcej wiem, że nic nie wiem.

@deyna: Moim zdaniem zbyt mały prąd i zbyt wolny posuw palnika. Zobacz jak daleko jest zabarwiony materiał od lica. Przegrzane syto. Może też tak jak mówisz coś z gazem albo wszystko na raz :D

Jaką
  • Odpowiedz
  • 0
@AnsuzSowilo: faktycznie przegrzane, to za duża energia liniowa czyli albo za duży prąd albo za wolno. Jak się uczysz to nie umiesz szybko i wtedy lepiej prąd zmniejszyć.
  • Odpowiedz
@AnsuzSowilo: @deyna: Dzięki za pomoc :D Poprawie osłone gazową i dam znac czy jest lepiej.

Byłem zdziwiony tym że pachwiny wchodziły w miarę ok a tu taki syf :D

Dodałem wyżej zdjęcie pachwiny i teraz widze że te przebarwienia powinny być ładniejsze tak mi się wydaje :D
  • Odpowiedz