Wpis z mikrobloga

  • 0
@AnsuzSowilo: tzn. Przez szczelinę? Jest to dość trudne i może wyjść przyklejenie na wewnętrznej stronie przetopu. Trzeba mieć dużą wyprawę, poziom mistrzowski
  • Odpowiedz
  • 0
@AnsuzSowilo: przy czarnej stali lub nierdzewnej to łatwiej, a przy duplex lub super duplex już bardzo trudne, bo jak za dużo podasz drutu to zostaje kawałek i go już nie przepalisz. Jeden spawalnik zabranial tak robić. Mi to słabo wychodzi.
  • Odpowiedz
@deyna: cieszę się, że coś tam wychodzi. Czasem nawet tacy co spawają dłużej patrzą z każdej strony z takim niedowierzaniem, że świeżak coś takiego zrobił. No ale jak dzisiaj spawałem blachę 2mm, to było sporo kalafioru.

No ale to chyba przez to, że spawane z dwóch stron. Potem zacząłem kombinować z podkladaniem aluminium ale myślę, że trzeba by trochę gazu dać od drugiej strony.

Jutro zrobię zdjęcie.
  • Odpowiedz
@deyna: tylko nie wiem czy z tym gazem się uda, bo zaraz będzie, że szkoda gazu, bo to i tak szlifowane będzie. Mówię o takich blachach, gdzie spawa się rogi (taka klapka jakby). Z drutem z zewnątrz a w środku bez drutu. I o ile z zewnątrz jest ok, to po przejechaniu wewnątrz (nawet z plusem) na zewnątrz robią się przepały.
  • Odpowiedz