Wpis z mikrobloga

NAZWA: Hera

BROWAR: Browar Olimp

STYL: Coffee Milk Stout

SZCZEGÓŁY:

Skład: woda; słody: pale ale, monachijski, czekoladowy jasny, czekoladowy ciemny, palony jęczmień, palona pszenica; chmiele: Sybilla; drożdże: Safbrew S-04; laktoza; ziarna delikatnie palonej kawy arabskiej.

Ekstrakt początkowy: 13% wag., alkohol 4,5% obj.

CENA: 8,60 zł

--------------------------------

AROMAT

Czuć głównie mocny zapach szlachetnej kawy. Do tego dochodzą delikatne nuty palone. Bardzo mi się podoba to połączenie.

BARWA

Czarna, nieprzejrzysta.

PIANA

Podczas nalewania powstaje obfita drobnopęcherzykowa piana o brązowawym zabarwieniu. Tworzą się z niej przyjemne dla oka pulchne „obłoczki”. Podczas ubywania napoju oblepia ścianki szkła.

SMAK

Piwo smakuje paloną kawą dobrej jakości. Jest dość słodkie, ale da się wyczuć wytrawną, kwaskowatą goryczkę pochodzącą z kawy. Według mnie mogłoby jej być o wiele więcej.

ODCZUCIE W USTACH

Wysycenie jest niskie, piwo wcale nie szczypie w usta. W teksturze jest aksamitne (zapewne zasługa laktozy), ale nie jest lepkie. Bardzo dobrze wchodzi – jest bardzo pijalne.

WRAŻENIE OGÓLNE

Bardzo smaczne piwo. Bardzo się poprawiło po zmianie receptury. Na pewno jeszcze po nie z chęcią sięgnę. Można by jeszcze zwiększyć goryczkę, ale to może tylko moje osobiste preferencje.

#piwo #alkohol #pijzwykopem #browarhipster #browarolimp #kraft #craftbeer
źródło: comment_LdZa0lZ90UbKaya76KuAjgeuA9frvE6h.jpg
  • 3