Wpis z mikrobloga

No cóż, jestem po pierwszych 5-6 rundach w Advacend Warfare, a więc czas na kilka refleksji:

- Oczywiście na samym początku spojrzałem na ustawienia grafiki i jest dobrze, bez problemu możemy dostosować grę pod swój sprzęt, wyłączyć wygładzanie powierzchni, synchronizację pionową ( klatki i tak są ustawione na stałe 90, co nie stanowi problemu) i co najważniejsze - ustawić FOV!

- Interfejs jest spoko, a kastomozacja klas i wyglądu postaci prezentuje się zajebiaszczo, dużo lepiej przedstawione niż w Ghostach i porównywalne z Black Ops 2. No i co też ważne, interfejs laguje dużo mniej, ale o tym zaraz.

- Gdy już rzeczywiście znalazłem się na mapie zaskoczyło mnie długie doczytywanie się mapy i tekstur. 30-40 każdej rundy to mozolne wczytywanie wszystkich pierdół, a co najgorsze, dzieje się to na oczach gracza i obciąża sprzęt więc nagłe spadki do 30-20 klatek są na porządku dziennym :/ Na szczęście później gra działa już całkiem stabilnie ( na moim sprzęcie tj. i5 2500K, R9 290 na ultra) miałem stałe 90 klatek, więc w kwestii optymalizacji pozostało niewiele do poprawienia (, bo oprócz doczytywania mapy zdarzają się też mikroprzycięcia np. przy strzale z danej broni, także interfejsowi zdarza się zlagować )

- Rozgrywka to już najlepsze co gra ma nam do zaoferowania, naprawdę czekałem na starego, dobrego CoD'a od półtora roku i już teraz muszę przyznać, że ta gra prawilnie wypełni tą lukę. Od pierwszych chwil rozgrywka wydaje się zbalansowana i tylko niektóre rzeczy potrafią zirytować ( np. mamy już wielu masterów lasera, z drugiego końca mapy potrafią ustrzelić...). Ogólnie lokacje są bardzo dobrze dostosowane pod ilość graczy i nowy sposób "chodzenia". Nareszcie nie mamy tutaj takich wielkich obszarów jak w Ghostach, ale mapki są na tyle duże, by latanie po nich skafandrem było z jednej strony skuteczne, a z drugiej dawało maksimum satysfakcji. I w tym segmencie gra również nie zawodzi. Mamy też uniki, których się trzeba nauczyć i będą sporym urozmaiceniem rozgrywki, gdyż nareszcie mamy jakąś fundamentalną zmianę, która wymusza nawet na starych wyjadaczach pojęcia jakiejś nowej zasady ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie chcę z tego stworzyć nie wiadomo jakiego tekstu, a więc tutaj skończę, ale jak na razie bawiłem się bardzo dobrze, ale co będzie później? ( ͡º ͜ʖ͡º)

TL;DR: Nowe Call of Duty zapowiada się lepiej niż jego poprzednik. A to już naprawdę duży komplement.

#gry #callofduty #oswiadczenie
źródło: comment_zN74xf7joFmoVJhctuSpe4NrBcQ2fnuu.jpg
  • 4