Wpis z mikrobloga

Kurde, mam dziwny problem. Potrzebuję na starym środowisku (Borland 2005, czy 2006) napisać obsługę UTF8, ze względu na zagraniczne nazwy. Żeby nie rozpieprzać programu, założyłem sobie osobną tabelę w bazie na UTF8, osobne połączenie - git gitara.

Tyle, że - jak wklejam jakieś dziwne znaczki do kontrolek DBTextEdit, czy też nie powiązane z bazę zwykłe TMemo, to taki przykładowy litewski napis: būdvardžių zamienia się na budvardziu.

Jak wklejam to np. do command line'a TotalCommandera, to już jest Ok. Wygląda to tak, jakby moje kontrolki nie akceptowały w ogóle Unicode. Jest to możliwe, że mimo, że mam obsługę UTF8String / WideString, to kontrolki VCL nie dawały rady z obsługą w starszych wersjach?

#borland #embarcadero #programowanie #vcl
  • 3
@RRybak: Czy jest jakiś racjonalny powód, któy trzyma Cię przy Borlandzie? jeśli nie chcesz popełnić samobójstwa, a masz możliwośc zmiany środowiska, to programiści całego świata ładnie proszą - zmień go na lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PsichiX: nie ma. Ten projekt jest napisany w borlandzie, jest przeogromnie ogromny i zajeobjętościowo przewielki. Port na nowsze wersje jest niewykonalny, nie mówiąc o innych środowiskach. Niestety, o ile da się go utrzymać, to zderzyłem się z Unicode i zastanawiam się czy to ograniczenie środowiska i klienta trzeba spławić, czy da się coś zrobić.