Wpis z mikrobloga

Po przeczytaniu tego wpisu coś co siedziało we mnie od dłuższego czasu pękło. Zawsze miałem wiele pomysłów, planów ale nigdy samozaparcia i odwagi aby je realizować. Dlatego napisałem markerem te słowo, które odzwierciedla to czego szukam i chcę mieć. Cel jaki sobie postanowiłem, że jak coś będę robił to dawał z siebie wszystko. A co będę robił:

- studiował - olewałem często studia, nic nie robiłem. Teraz daję z siebie wszystko, mimo że nie jestem pewien czy studiuje to co chcę robić w życiu.

- uczył się języków obcych - lubię podróże i na pewno mi się przydadzą.

- rozwijać swoje zainteresowania - muzyka oraz matematyka.

- biegał - za rok przebiegam maraton warszawski.

- w wakacje jadę na długą wycieczkę stopem.

Wiem, że odbiegam w sporo przyszłość. Dlatego sobie postawiłem bliższe cele, np. napisanie kolosa w czwartek na co najmniej 4. Ale z wami się dziele tymi najważniejszymi. No właśnie czemu to piszę? Bo uważam, że to doda mi motywacji. Że będę się z wami rozliczał. Dlatego zapraszam do czarnolistowania albo obserowania tagu #samozaparcie.

A teraz spadam się uczyć!

#motywacja
źródło: comment_kqeACN0gazGTCcSIsN4czAYEazEaC2KD.jpg
  • 12
Ciekawe co mama powie jak zobaczy jutro ścianę. ;D Dobrze, że jutro wyjeżdżam z domu rodzinnego. Napisałem u siebie w starym pokoju, bo w swoim obecnym jestem ograniczony przez właścicieli.
@D3lt4: a jak to zrobić? bo mam taki problem że jak wiem że mam jeszcze kilka minut to idę spać dalej, nawet jak jestem wybudzony, a jak już się znów położę to po tych kilku minutach wstaje jako zombie :/

@projekt997: Ile masz ustawionych budzików?

Sceptycznie podchodziłem do załączonego obrazka, ale jeśli masz np. na 9 do pracy i wstajesz zaspany o 6, a mógłbyś o 8, ale nie przestawisz zegarka to niech ten lęk przed zaspaniem do pracy spowoduje, że nie zaśniesz. ;)

A tak ogólnie, to po przebudzeniu polecam:

Przemyć twarz, wypić szklankę wody, zrobić ze 20 przysiadów/brzyszków/pompek, wziąć prysznic i jak najszybciej przebrać się z piżam.

Kieruj się
źródło: comment_HoXRxLUtwLi7UnKrpJUfGq0iEgCOpzB8.jpg
@D3lt4: budzik mam jeden, wyregulowany tak, żeby na styk się wyrobić. Właśnie ze zmęczeniem to nie mam problemu, ale czasem mam trochę pracy wieczornej i zegar biologiczny tak się ustawi i nie mogę się później zmusić by przestać np. Przeglądać wykop "no bo przecież cały tydzień chodziłem o 23.30 spać, to co mam dziś już o 21 iść? " posłucham twojej rady i wstanę te 30 minut wcześniej jutro i ćwiczenia
@projekt997: ja stopniowo przez 2-3 tygodnie coraz wcześniej wstawałem i teraz mam budzik na 5:21 i nie stanowi to dla mnie większego problemu ;p

Mimo, że z domu wychodzę około 8
@D3lt4: ja normalnie mam na 5.45 budzik w godzinkę wszystko ogarniam i wychodzę na przystanek... Wcześniej miałem na 5.30 ale była drzemka i spanie do 6.10 :-\ teraz mam budzik bez opcji drzemki i jeszcze muszę obliczyć przykład żeby wyłączyć :-P
@projekt997: człowiek rano jest głupi i leniwy ;<

jak rano na 6 chodzę na siłownię, to jeśli wieczorem dzień wcześniej wszystkiego nie uszykuję, to szanse na poranny trening drastycznie spadają ;s

imho najlepiej położyć telefon z dala od łóżka, wstać i zanim umysł wpadnie na pomysł, żeby iść spać, być już po przemyciu twarzy i ubranym w normalne ciuchy, a najlepiej z zasłanym łóżkiem i szach mat :D

ja już przerabiałem