Opada powoli kurz po bitwie o Hamameyat. Obraz jaki się wyłania niekoniecznie jest tak dobry dla rebeliantów jak starali się przedstawić przez ostatnie 2 dni. Masa zniszczonego sprzętu i straty liczące wg różnych żrdóeł od kilkudziesięciu do ponad stu bojowników.

Poniżej zdjęcie drogi którą odbywał się atak rebeliantów. Przywodzi na myśl trochę autostradę śmierci z wojny w Iraku (oczywiście na dużo mniejszą skalę ( ͡° ͜ʖ ͡°))
60groszyzawpis - Opada powoli kurz po bitwie o Hamameyat. Obraz jaki się wyłania niek...

źródło: comment_TQ8XdalvL5qD1E1EZp0kr0IYOLhYiSgZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MEXICANO23: Ogolnie to rzadowi wygraja te wojne poodbijaja te wioski, ale ile osob jeszcze zginie wgl ja sie zastanawiam jak tam naprawde jest z demografia dajmy na to, ze spora czesc chlopakow w wieku 16-30 jest w europie druga czesc to rebelsi troche pouciekalo do Iraku etc albo walcza w jakichs innych konfliktach kto im ten kraj odbuduje kto to bedzie potem bronil? Przeciez straty juz sa podobno takie same
  • Odpowiedz
@xyz4321 rządowi nie wygrali tej wojny ale też nie przegrali. obronili prezydenturę Assada ale nie odzyskają już całego terenu Syrii przed wojną. Jeśli chodzi o straty ludzkie są mega duże , gospodarka zniszczona i dr facto Syria jest uzależniona militarnie i gospodarczo od Rosji, mało tego Syria stała się ala kolonią rosji. i pewnie Rosja będzie odbudowywać Syrię a przynajmniej tylko tereny pod planowaniem Assada
  • Odpowiedz
ANNA News i inne rządowe źródła podają, że w trakcie nocnej operacji siły rządowe odbiły utracone wczoraj Hamameyat i pobliskie wzgórze.

Pojawiają się też informacje, że rebelianci ponieśli ciężkie straty.

https://twitter.com/bosnjoboy/status/1149431844355620864?s=21

https://twitter.com/annanews_info/status/1149422454328233984
60groszyzawpis - ANNA News i inne rządowe źródła podają, że w trakcie nocnej operacji...

źródło: comment_46pPOGP6eXjhzULirQ4Nv3qW9gB1Hqjy.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pestis: Nwm mozliwe ze bedzie jakis deal Syria-Rosja-Iran-Turcja? Albo nwm deal USA-Rosja-Turcja? Przeciez Amerykanie bardzo chca dogadania sie z Rosja i Turcja zeby miec sojusznikow przeciwko Chinom, a Rosja w sumie tez chce sie uniezaleznic od Chin. Ciekawa sytuacja, ale uwazam ze wojna jest juz calkowicie wygrana przez Syrie. Jedyny problem to sytuacja Izarel-Iran i mysle ze to jest problem bo USA nie odpusci Izraela, a Rosja czy Syria jakby
  • Odpowiedz
@60groszyzawpis no cóż, w terrorystów poszedł gruby hajs, ochotnicy i sprzęt płyną zapewne wartkim strumieniem. Cała robota z lat ubiegłych psu w dupę, bo zamiast zdemoralizowanej hołoty znów mamy do czynienia ze skuteczną siłą bojową i jej fizyczna eliminacja może okazać się niesamowicie uciążliwa.
Dzięki Turkom i ich ewentualnym ukrytym mocodawcom zginą kolejne dziesiątki tysięcy, a wojna będzie jeszcze trwać latami.
  • Odpowiedz
Wygląda, że po kontrataku rządowych sytuacja w Latakii powróciła do stanu sprzed ofensywy rebliantów. Wiele wskazuje też, że rebelianci nie mieli zamiaru utrzymać zdobytych pozycji, i atak miał bardziej formę rajdu, tylko że na wyjątkowo dużą skalę.

#syria
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@60groszyzawpis: To świadczy o dwóch rzeczach:
1) rządowi maja bardzo rozciągnięte siły i w drugorzędnych rejonach są bardzo słabo obsadzone/zabezpieczone rejony, więc takie rajdy propagandowe "na zadanie strat i poprawienie morale" mogą się powtórzyć
2) rebelsi są w stanie wydzielić siły do takich ataków ale już nie do utrzymania zdobytego terenu, co oznacza, że ogólnie gonią resztkami, a takie ataki mają tylko pokazać, że tak nie jest
  • Odpowiedz
Ofensywa i spore postępy dżihadystów w Latakii.

Wa-Harid Al-Mu'minin miało zdobyć kilkanaście różnych lokacji w górach, zadać rządowym ciężkie straty w które wlicza się kilkudziesięciu zabitych oraz 3 zniszczone czołgi. Rano pojawiły się nawet plotki, że oprócz żołnierzy SAA udało się im pojmać kilku Rosjan.

Mapa pokazująca zdobycze rebeliantów:
https://pbs.twimg.com/media/D_CuClmWsAEiU1N.jpg
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@60groszyzawpis: Masz informacje kto siedzi na froncie w Latakii po stronie sił rządowych? Wiem że kiedyś siedziała Gwardia Republikańska a obecnie? Bo podejrzewam że GR nie mogła sobie pozwolić na takie partactwo. Wiem że obecnie siedzi tam marksistowskie Syrian Resistance bo ich lider został parę dni temu ciężko ranny właśnie na froncie w Latakii, ale na pewno siedzą tam jeszcze jakieś grupy, tylko jakie?
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: Niemieccy specjalsi byli na terenie Rożawy w związku z tym że w szeregach ISIS była spora grupa niemców i specjalsi mieli za zadanie jakąś część z nich wyeliminować żeby nie wrócili do kraju. Tak samo robiły oddziały specjalne z innych państw a które wpółpracują z Ameryką. Jest to oczywiście tajemnica poliszynela. A co do wycofania się wojsk USA to w Al Tanf i Rożawie stacjonują kolejno Brytyjczycy i Francuzi
  • Odpowiedz