Ważna informacja z Rukban Refugee Camp. Otóż pozostało tam jedynie 24 tysiące cywilów a od marca dzięki korytarzowi humanitarnemu wyjechało z tego miejsca 17700 cywilów. Cieszy fakt że do tak małej liczby cywilów tam przebywających przyznają się źródła anty rządowe które słyną z zawyżania liczby cywilów przebywających tam (podawano nawet liczby sięgające 80 tysięcy osób). A wygląda na to że maksymalnie było tam około 45 tysięcy ludzi. Jak dobrze pójdzie to w
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zuben: oczywiście niczego takiego nie będzie, bo Syria to nie front wschodni z czasów II wojny św., tu nie ma błyskotliwych okrążeń, tutaj tylko mozolne zdobywanie wioski przez 3 tygodnie...
  • Odpowiedz
@Martwiak: Ale tutaj nie ma żadnej fikcji w tym że Chiny aktywnie działają w Syrii. Także ja nie muszę wymyślać historyjek jak to kitajce wyłapują ujgurów w lasach latakii bo to pewnie się dzieje tylko takie informacje i akcje są objęte klauzulą ściśle tajne specjalnego przeznaczenia i leżą tylko na biurkach szefa chińskiej bezpieki i samego cesarza chin Xi Jinpinga.
  • Odpowiedz
Gość na r/syriancivilwar podsumował na podstawie nagrań ANNA News, stracone pojazdy rebeliantów w trakcie trwających walk o północną Hamę i wyszło:

TANKS- 22 Destroyed, captured, or damaged.

BMPs- 11 Destroyed, captured, or damaged.

TRUCKS- 6 Destroyed, captured, or damaged

APCs- 19 Destroyed, captured, or damaged.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sekk: tak samo mówiło się po upadku Aleppo i rebelianckiej ofensywie z marca-kwietnia 2017 r., gdzie braki sprzętowe były bardzo rażące. I co? I mamy 2019 r. a oni nadal rzucają masę sprzętu do walki i są w stanie bić się o relatywnie mały obszar przez wiele miesięcy angażując przy tym pokaźne siły SAA. Nie ma co się łudzić. Jeśli zajdzie taka potrzeba to HTS znajdzie uzupełnienie sprzętowe - czy
  • Odpowiedz