W sierpniu życzyłam sobie takiej właśnie, pięknej zimy na Święta, fajnie witać dzień takim widoczkiem, nie bardzo da się do nas dotrzeć ale kocham tutaj mieszkać (: wczoraj byliśmy na spacerku nad jeziorem i ludzie sobie morsowali. Pełen szacun, dzisiaj jest zimniej i ciekawa jestem czy też będą jajka moczyć (: dobrego dnia #zima #swieta #pieknydzien #morsowanie #
Wszystkie sklepy powinny być otwarte, a nie tylko żabki. Jak by markety były otwarte to ludzie i tak by chodzili. I ten ból dupy w komentarzach, że dajcie ludziom odpocząć. ( ͡°͜ʖ͡°)( ͡°͜ʖ͡°)( ͡°͜ʖ͡°)( ͡°͜ʖ͡°) #zabka #swieta
@Peter840: @Meritneit: @s---k: obsługa klienta 24h/365 dni w roku więc ktoś musi, a deal był taki, że albo świnta albo sylwester więc wolontaryjnie wziąłem święta za większą stawkę ( ͡°͜ʖ͡°) @Gasikfps: @grzysztof: garmażerka, moja ulubiona. Indyczek z brzoskwinią i szynka ze szparagiem, da besta (ʘ‿ʘ) @kontodlabeki: dziemki (。◕‿‿◕。)
Ilustracja Kajetana Kielisińskiego z 1830 roku przedstawiająca kolędników z Turoniem. Turoń był kolędnikiem przebranym strój włochatej, rogatej figury zwierzęcia z kłapiącą szczęką. Takie grupy składające życzenia świąteczne i noworoczne najczęściej można było spotkać w okresie od drugiego dnia świąt do święta Trzech Króli.
Ten rytuał ma jeszcze pogańskie pochodzenie: w średniowieczu Kościół wydawał zakazy takich maskarad. Pierwotnie grupy kolędników chodziły po domach z żywymi zwierzętami.
@Adom007: No to smacznego. Dla mnie to jest niejadalne. Jedna z tych rzeczy, które ktoś kupuje i potem leżą tak długo aż się je #!$%@? do śmieci. Na Wielkanoc odpowiednikem jest cukrowy baranek
@Bombelek92 Jak można mieszkać w takiej lodówie? Święta bez 30 stopni to nie święta. Pozdrawiam z Ko Phi Phi w Tajlandii, teraz jakieś 31 stopni ( ͡º͜ʖ͡º)
@Tino jak ja wjeżdżałem to musiałem zrobić PCR przed wylotem I na miejscu test PCR oraz jednodniowa kwarantanna w hotelu SHA. Kilka dni temu wprowadzili 7 dniową kwarantanne dla każdego kto przylatuje, póki co tak będzie do 10.01 potem może zmienią. Na miejscu raczej nie ma problemu z niczym, mega mało białych przez co wszystko jeszcze tańsze. Jeśli się wybierasz to najważniejsze żeby mieć szczepienie. A ja tu jestem z nudów w