Pytanie na czasie, ile gotujecie/ jecie bigos?
Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, zazwyczaj gotuję 3 dni z rzędu podjadając, potem mrożę dwie trzy porcje, a resztę zjadam w ciągu 2-3 dni. Czyli od momentu pierwszego zagotowania do zjedzenia mija nawet 6 dni. Jak się pyta google ile gotować bigos to wychodzą wyniki 2-5 dni.
A jak spytajcie ile może stać w lodówce bigos to wyniki mówią 3-4 dni.
Więc łacznie to
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś może mi wytłumaczyć fenomen narzekania na brak białych Świąt? O ile rozumiem, że starsi narzekają, bo śniegu było po kolana jak byli młodzi więc raczej to tęsknota za młodością i "starymi czasami", ale o co chodzi młodszym (a nawet takim średnio-młodszym 40-)? Nie pamiętam świąt z solidnym śniegiem, a nawet jak poprószyło to wydrapali śnieg, posypiali piachem, czy inną solą i jedynie gdzie się utrzymał to na trawnikach i drzewach.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@apaczessi mamy zakodowane poprzez filmy, bajki, książki i kartki świąteczne że święta=śnieg, pewnie gdyby nawet przez pół wieku nie spadł ani jeden płatek to ludzie i tak mieli by dysonans że coś jest nie tak
  • Odpowiedz
Mama: kup trzy różne chleby, jakiś razowy, żytni, no takie jak uważasz.
Ja: kupiłem trzy różne chleby, jakiś razowy, żytni, no takie jak uważałem.
Mama: NO ALE GDZIEZ TAKIE CHLEBY, WSZYSTKIE ZŁE
#swieta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach